Perlička v pestrom náhrdelníku skladieb Story.

Story vydávajú ďalší singel z albumu Potlesk v stoji. Volá sa „Pesnička o tom, ako to v skutočnosti je“ a naspievala ju slovenská folková legenda Zuzana Homolová.

Len približne dva mesiace od vyjdenia albumu Potlesk v stoji vydávajú Story z neho ďalšiu pieseň. Ide o skladbu s názvom „Pesnička o tom, ako to v skutočnosti je“ a po piesňach s hosťami ako Peter Lipa, Pavol Hammel či Milan Kňažko sa tentoraz za mikrofón postavila slovenská folková legenda Zuzana Homolová

„Zuzana Homolová dokáže narábať s krásami  slovenčiny ako nikto iný, a má dar „zohriať“ svojím hlasom každú skladbu. Jej albumy s Jiří Stivínom či Vlastom Redlom sú dodnes v rámci žánru ťažko prekonateľné. Bola mojou voľbou už pri skladaní a teším sa, ako to dopadlo,“ uviedol autor skladby a líder projektu Story Marian Zima.

Zuzana Homolová na margo spolupráce dodala: „Aj keď som predtým už mala česť prispieť na projekty Jablkoňu, Janovi Burianovi, Jiřímu Pavlicovi, Ondřejovi Škochovi, či Martinovi Chrobákovi, ponuka naspievať „Pesničku o tom, ako to v skutočnosti je“ sa trochu vymykala z okruhu žánru, v ktorom sa pohybujem. Napriek prázdnu z lockdownu, ktorého sme mali všetci po krk, som bola opatrná a vyžiadala som si čas na prežutie závažného textu aj melódie. Súhlasila som a nahrávanie u Petra Preložníka bolo príjemné aj vzrušujúce. Výsledok je, zdá sa, perličkou v pestrom náhrdelníku skladieb albumu Story. Kiežby sa album Story dostal k mnohým ušiam“.

Polyrytmickej moderne znejúcej skladbe s folklórnymi motívmi a sarkastickým textom parafrázujúcom slovenské príslovia a porekadlá dominuje dialóg Homolovej a flugelhornu významného slovenského džezmena Ondreja Jurašiho.

Na skladbe sa okrem autora skladby a basgitaristu Mariana Zimu výrazne podpísal gitarista Gustáv Čech, o zvuk sa postaral tradičný Zimov spolupracovník Peter Preložník. Skladba vychádza vo forme lyric videa s fotografiami z nakrúcania v štúdiu Garage vo Viničnom a ich autorom je známy fotograf a hudobník Peter Konečný.

Zdroj: TS