Paul van Dyk: Burian & Burian LIVE PA rozhovor!

Před Cítadelou s Paul van Dykem jsme vyzpovídali československou dvojici Burian & Burian, čili Michaela a Roberta, která se premiérovì představí právì 15. června v brnìnské Kajot arénì. O jejich přístupu k hudbì, o spolupráci s élevy české popové scény nebo třeba o skupinì Oceán se dočtete na následujících řádcích.


Ahoj , nastal rok 2012, což mùže být podle určitého výkladu Mayského kalendáře poslední rok naší planety v takové podobì, v jaké ji známe. Jak by vypadal váš poslední týden před oním osudným datem, kdyby bylo na sto procent jisté, že Mayové mìli pravdu?
Michael> Ahoj, Maysky kalendář je určitì zajímavý, ale na konec svìta v letošním roce opravdu nevìřím a tak ti opravdu nemùžu říct jak by ten mùj poslední týden vypadal.
Robert> Ahoj, ak by som mal byť úprimný, tak som sa nad týmto v skutočnosti ešte nikdy nezamyslel, ale myslím, teda som presvedčený, že ak by som vedel, že nasledujúci týždeň má byť môj posledný, tak určite by to nedopadlo nijak ináč ako PARTY a so všetkým čo k tomu patrí, aby som neodišiel z tejto planéty znudený ☺ To by som si nemohol dovoliť, pretože PARTY a ľudia, ktorí majú radi zábavu sú môj život od začiatku až do osudného konca a nemyslím si, že je na tejto planéte mladý človìk, ktorý nemá rád parties.


Pokud to vezmeme z optimističtìjšího hlediska a budeme brát rok 2012 jako bìžný rok, tak by mì zajímalo, s jakými cíly jste do tohoto roku vstoupili a to jak v profesním, tak osobním životì.
Michael> Mùj osobní život v podstatì neexistuje, žiji na 100% mùj profesní život. Možná je to škoda, ale bohužel to jinak neumím. Předsevzetí si nedávám, ale určitì mám připraveny nìjaké plány. Určitì v letošním roce, jako projekt Burian & Burian, vydáme nìkolik releasù. První je už venku a jmenuje se The Feel, další track je před dokončením a už teď mužu prozradit , že se bude jmenovat Run and Fly a vocal k nìmu nazpíval Samer Issa. Připravené jsou ale už i další tracky o kterých určitì uslyšíte v prùbìhu letošního roku. Mimo projektu Burian & Burian pracují i na další produkci. Hotový je například track Beautiful Love na kterém jsem spolupracoval s talentovaným Jeanem Lucem a ke kterém budu příští týden natáčet videoklip bìhem mého vystoupení v Los Angeles.
Robert> Do každého nového roku sa snažím vstúpiť s tým, aby bol lepší ako ten predchádzajúci. 2012 bude znamenať aj vydanie môjho druhého sólového albumu, kde som spolupracoval so zaujímavými ľudmi zo slovenskej ale aj českej scény. Okrem toho sa veľmi teším, že som v kontakte aj s ľudmi, ktorí sú na správnom mieste a ovplyvňujú aktuálny trend práve cez tie najväčšie médiá. Robím všetko preto aby som využil maximum k tomu aby som bol spokojný, aby som si splnil čo najviac cieľov a aby boli spokojní aj moji fans, to je pre mňa najdôležitejšie, pretože práve fans sú hnací motor môjho absolútneho pôsobenia na scéne. Avšak tento rok je pre mňa lepší ako tie predchádzajúce už len preto, že sa môžem zúčastniť tak prestížnej a veľkolepej akcie akou Citadela bezpochyby je. Je to pre mňa veľká pocta a neuveriteľne si to vážim.

Michael Burian

Burian & Burian live PA je novinka na československé taneční scénì… Jak k této kooperaci došlo a co vás kromì společného příjmení spojuje?
Robert> Spolupráca vznikla spontánne a v podstate úplne prirodzenou cestou, vznikol nápad, pokecali sme a projekt bol na svete. Nebolo to v žiadnom prípade ani plánované ani účelové a ani nič podobné. V roku 2012 sústredím energiu práve do projektu Burian & Burian a ukázalo sa, že toto spojenie za tak krátky čas prináša už svoje ovocie, v každom prípade môžem prezradiť, že toto nieje ešte ani začiatok toho čo príde ☺ A na otázku „čo nás okrem spoločného priezviska spája?“ odpoviem stručne – láska k hudbe ☺
Michael> Náš projekt existuje od loňského roku, kdy jsem Roberta oslovil s žádosti o remix mého tracku Secret. Poté Robert navrhl spolupráci a já byl pro a hned jsem mu navrhl projekt Burian & Burian, který považoval za skvìlý nápad a vše hned začalo. Bìhem loňského roku máme za sebou remix pro Oceán a také Aviciho skladbu Bromance. Mimo to vyšel i nás první autorský track Réunion, který mìl obrovský ohlas, což nás utvrdilo v tomto projektu dále pokračovat. Mimo našeho příjmení nás hlavnì spojuje obrovská láska k hudbì a také pracovní nasazení s kterým do projektu oba jdeme.

Minulý rok jste udìlali remix písnì Odlesk tvùj od legendární skupiny Oceán. Jak jste se dostali k remixování této skladby a co se vám osobnì vybaví v mysli, když je řeč o skupinì Oceán?
Michael> Jsem od mladí obrovským fanouškem skupiny Oceán a bìhem mého šestiletého pobytu v Českých Budìjovicích jsem se i s členy skupiny osobnì seznámil a jsme do dnes přátelé. Tím pádem to nebyla náhoda , když mne Honza Vozary o remix požádal a já jsem samozřejmì strašnì rád vyhovìl.
Robert> Odpoveď na túto otázku by som prenechal práve Michalovi, pretože ak si dobre spomínam, tak skupina oslovila práve jeho a potom sme remix doriešili spoločne. Skupina Oceán je pre mňa legenda a vždy budú mať muzikanti takéhoto formátu u mňa velikánsky obdiv. V Čechách mám veľké množstvo favoritov, pred ktorými mám rešpekt či už ako pred hudobníkmi tak aj ako pred ľudmi.


Na vašich dalších chystaných singlech jste spolupracovali se Samerem Issou a Benem Christovao. Čím vás zaujali zrovna tito dva elévové české popové scény a jaká s nimi byla spolupráce?
Michael> Kluky znám už delší dobu osobnì a neberu je jako pop hvìzdy, ale hlavnì jako umìlce . Podle mne jsou jedni z mála kdo tady má na pop scénì co říct a hlavnì v sobì nosí i potenciál úspìchu v zahraničí. Track se Samerem už je nahraný a spolupráce byla naprosto skvìlá. Na tracku s Benem právì společnì pracujeme a tak výsledek zatím nemùžu komentovat, doufám ale že to dopadne tak , jak jsem si představoval.

Robert BurianPoprvé se představíte v Burian & Burian live PA právì na Citadele v Kajot arénì. Live PA je pomìrnì široký pojem – na co konkrétnì se návštìvníci mohou tìšit a co si pod tímto názvem mají představit?
Michael> V programu máme vyhrazené dvì hodiny a v tìchto 120 minutách se představí Robert ve svém krátkém setu, poté přestavíme živé naší společnou produkci a na závìr se představím já v krátkém sólo setu. Pro vystoupení budeme používat aktuální hardware a software, který používáme i při produkci ve studiu.

Michale, ve spojitosti s českou a potažmo i slovenskou taneční scénou, takřka každý zahraniční DJ mluví o úžasném publiku, které tu máme. Ty máš díky svým zahraničním výjezdùm pomìrnì slušnou možnost srovnání. Je tomu opravdu tak a je to určité československé specifikum? Dalo by se naše publikum přirovnat k nìjakému jinému?
Michael> Milují domácí publikum! Cítím to ale asi trochu jinak, protože jsem doma a je to pro mì domácí publikum. Zažívám ale i skvìlé akce i v zahraničí. Vždy je to o místì a o momentální náladì lidí, kteří se na akci sejdou. Zažil jsem skvìlou party doma, ale nìkdy i slabší a nudnou a stejnì tak je to i venku. Nìkdy mùžeš zahrát v Miami a vše je skvìlé a jedinečné a pak přijedeš do Dallasu a party nestojí za nic :)


Oba pracujete na tom, abyste se dostali co nejvíce do zahraničí – k tomu je zapotřebí i určitá jazyková vybavenost. Mìli jste s tím nìkdy zezačátku kariéry problém nebo je hudba natolik univerzálním jazykem, že se šlo s lidmi v zahraničí vždycky nìjak domluvit?
Robert> Hudba je bezpochyby univerzálny jazyk a v živote som nezažil lepší pocit ako keď spravíme niečo v štúdiu a potom to môžeme prezentovať ľuďom a oni to príjímajú s obrovským nadšením bez ohľadu na to či je to na slovensku, v Čechách, v Nemecku, alebo hocikde inde na svete. Tá dávka energie, ktorú človek dostane od ľudí naspäť počas svojho vystúpenia sa nedá porovnať s ničím. Čo sa mňa týka, tak som nemal problém sa dohovoriť keďže angličtinu ovládam a tá je v dnešnej dobe tiež univerzálny jazyk.
Michael> Osobnì ovládám nìkolik svìtových jazykù na úrovni abych se domluvil. Když ale človìk začne hrát, tak už žádný jazyk nepotřebuje a vše říká hudbou a lidé mu všude rozumí :)


Závìrečná otázka – na které koníčky nebo činnosti vám díky hudbì nezbývá čas?
Michael> Asi to bude znít jako klišé, ale mùj koníček je hudba a tak na nic jiného čas nepotřebuji :)
Robert> V súčasnosti a v doslova hektickej dobe je celkom obtiažne mať v živote systém a zároveň mať veci nastavené tak, aby zostával čas aj na relax resp. koníčky či činnosti. Ja som ale veľmi rád, že sa mi to podarilo zkombinovať takže si viem nájsť čas aj na oddych. Môžem ale prezradiť, že to trvalo dlho dokonca niekoľko rokov a dovolím si tvrdiť že naučiť sa relaxovať je tažšie jako pracovať. V každom prípade to funguje a prajem všetkým ľudom aby sa niekedy v živote zastavili a našli si čas aj seba ☺

PVD

Zdroj: PNPS a.s.
Publikoval: Redakcia GREGI.NET