Oskarový Glen Hansard zahrá v marci v Bratislave.

Írsky pesničkár a držiteľ Oscara Glen Hansard vystúpi 7. marca 2016 v priestoroch bratislavskej Starej tržnice. Charizmatický spevák a skladateľ príde predstaviť svoj nový album Didn’t He Ramble.

Do nášho hlavného mesta sa vráti po takmer trojročnej prestávke. V auguste 2013 odohral pred vypredaným hľadiskom pamätný, elektrizujúci koncert. Vstupenky na jedinečné podujatie sa začnú predávať v piatok 27. novembra exkluzívne v sieti Ticketportal.

73eadede_GH-2015-CLR-GUITAR

Frontman kapely The Frames a člen The Swell Season sa stal u nás známym najmä vďaka oscarovému filmu Once. Skladba Falling slowly, ktorú zložil so svojou vtedajšou priateľkou Markétou Irglovou, získala Oscara za najlepšiu pieseň.

Po rozchode s českou speváčkou sa naplno pustil do sólovej kariéry. V roku 2012 zažiaril svojim sólovým debutom Rhythm and Repose, ktorým na koncerte prvýkrát očaril aj Bratislavu. Hansard si nechal dostatok času, kým v ňom dozreli nápady na novinku. V septembri 2015 oficiálne vydal druhý album Didn’t He Ramble. “Cítim, že v týchto skladbách som išiel poriadne do hĺbky. Zamýšľal som sa nad tým, čo chcem touto cestou, týmto nápadom vlastne povedať. Pevne verím, napriek všetkému, že si tam človek nájde to svoje. A čo je úžasné, možno to objaví práve v tej najnenápadnejšej časti pesničky,” povedal Hansard o svojej novinke.

Predpredaj vstupeniek na výnimočné podujatie sa začína v piatok 27. novembra exkluzívne v sieti Ticketportal. Lístky na státie budú stáť 36,- eur, na sedenie 50,- eur.

46e9abc4_GH-2015-BW-LOOKING-FROM-TRAIN

Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21696
Viac info: https://glenhansardmusic.com/

Zdroj: Organizátor