Orange Music Live uvádza turné Jany Kirschner k albumu Moruša.

Skvelá správa pre fanúšikov Jany Kirschner! Úspešná speváčka vyráža na slovenské turné. Jej najnovší hudobný projekt Moruša si budete môcť vypočuť aj naživo na šiestich exkluzívnych koncertoch pod hlavičkou Orange MusicLive.

Jana Kirschner prichádza po troch rokoch na slovenskú hudobnú scénu s výnimočným projektom Moruša. Novinka odvážne spája muzikantov z rôznych hudobných žánrov. Jana Morušu predstaví na špeciálnom turné, ktoré zahŕňa šesť exkluzívnych koncertov.

130817_Jana Kirschner_S01_042

„Po 15 rokoch som úplne vymenila kapelu, bolo to pre mňa veľmi ťažké. Ale chcela som dať priestor mladým muzikantom a priniesť tak niečo úplne iné ako doteraz. Na turné predstavíme nové piesne z prvej časti albumu Moruša Biela. Ale zahráme aj piesne známe z predchádzajúcich albumov, ktoré prearanžujeme podľa charakteru tohto projektu. Na pódiu sa predstaví 14 muzikantov, rozhodne sa je na čo tešiť!“ Plánuje Jana Kirschner.

Kapelu tvoria českí a slovenskí hudobníci, ktorí už v Prahe a Bratislave skúšajú nový repertoár. Kompletne celá kapela sa s Janou Kirschner stretne až koncom októbra.

130817_Jana_Kirschner_S02_101

„Teším sa na skúšky aj na turné! Je to pre mňa veľká umelecká výzva. Nie je to niečo, čo človek robí každý rok. Celý projekt pripravujeme niekoľko mesiacov a jeho koncertná podoba by mala byť naozaj výbušná, energická, no zároveň jemná a poetická. Presne taká, aká je Moruša.“ Vysvetľuje Jana Kirschner.

Jana Kirschner si vie pracovné povinnosti dokonale zladiť so starostlivosťou o rodinu. Na turné zoberie aj svoju dcéru Matildu.

Jana Kirschner_2

„Verím, že s pomocou našej rodiny a hlavne mojich rodičov to zvládneme. Predsa len nebudem prvá speváčka, ktorá koncertuje a cestuje so svojou dcérou. Niečo podobné robí aj SuzanneVega, ktorej dcéra počas jedného turné dokonca začala hrať na bubny… Dúfam, že Matilda si vyberie menej náročný hudobný nástroj.“ Prezrádza s úsmevom šarmantná Jana Kirschner.

Na Janu Kirschner sa vďaka Orange MusicLive môžu fanúšikovia tešiť 13. novembra v Trenčíne, 14. novembra v Bratislave, 15. novembra v Žiline a 16. novembra v jej rodnom Martine. Nasledujúci týždeň sa predstaví 19. novembra v Prešove a 20. novembra v Banskej Bystrici. Svoj projekt Moruša neskôr predstaví aj v Prahe a v moravskom meste Hranice. Turné v Českej republike Jana Kirschner plánuje na jar budúceho roka.

Jana Kirschner

Vstupenky na turné Moruša Biela sú v predaji v sieti Ticketportal a na www.ticketportal.sk.

MORUŠA BIELA TOUR Slovenská republika
13. 11. 2013 Trenčín Piano Club 19:00
14. 11. 2013 Bratislava Ateliér Babylon  19:00
15. 11. 2013 Žilina Mestské divadlo 19:00
16. 11. 2013 Martin Museum Bar 19:00
19. 11. 2013 Prešov PKO Čierny Orol 19:00
20. 11. 2013 Banská Bystrica ŠH Dukla Štiavničky 19:00

Zdroj: Propaganda House s.r.o.
Foto: Martin Plasek, Honza Malíř