OpenJazzFest sa vracia na Zelenú vodu v podobe 11.ročníka obľúbeného jazzového openair festivalu.

Priaznivci nielen jazzovej hudby sa tento rok predsa len dočkajú svojho obľúbeného festivalu. Na Zelenú vodu pri Novom Meste nad Váhom sa po troch rokoch vracia jazzový festival OpenJazzFest, ktorý sa už tradične bude konať na brehu jazera v prírodnom amfiteátri vo skvelej a takmer rodinnej atmosfére. „Som veľmi rád, že sa nám po 3 rokoch podaril aj vďaka podpore Fondu na podporu umenia a ďalších partnerov návrat nášho festivalu na Zelenú vodu,” konštatuje Tibor Zelenay, dramaturg a riaditeľ festivalu.

Ako je už u tohto festivalu zvykom, predstavia sa na ňom nové autorské projekty slovenských hudobníkov a zahraniční hostia, ktorí sa ešte nemali možnosť na Slovensku prezentovať alebo nie tak často zavítajú do našej krajiny.

V piatok 23. júla odštartuje festival mladý slovenský klavirista a skladateľ Miloš Biháry so svojím projektom Jazz Funk Brothers Orchestra, ktorý získal ocenenia na domácich súťažiach a predstavil sa na mnohých hudobných festivaloch. Hosťom projektu bude aj mladá talentovaná speváčka Vanessa Šarközi.

Piatok bude aj dňom predstavenia a krstu nového projektu Majster a Margaréta, ktorý pripravila a skomponovala slovenská skladateľka a flautistka Sisa Michalidesová dvojnásobná držiteľka ceny Esprit za najlepší slovenský jazzový album a privedie so sebou na pódium naozaj hviezdne obsadenie. Okrem iných vystúpia klavirista Ľuboš Šrámek, gitarista Pavol Bereza, basgitarista Robert Vizvári a klávesák Peter Preložník. „Veľmi sa tomu teším, že sa Sisa opäť vráti po rokoch na náš festival a to hneď s čerstvým projektom, ktorý bude mať u nás premiéru,“ dodáva Tibor Zelenay

https://www.youtube.com/watch?v=ARPZu6WvUSI
https://www.facebook.com/sisa.michalidesova 

„Piatkový večer uzavrie prvý zahraničný hosť festivalu, ktorým bude maďarský gitarista Csaba Tóth Bagi, s ktorým som sa zoznámil, keď sprevádzal Al Di Meolu a prišiel k nám do klubu Blue Note,“ pokračuje Tibor Zelenay. Tento famózny gitarista sa predstaví s projektom Balkan Union, v ktorom sa mixujú rôzne žánre od jazzu, cez funky až po bebop, všetko však v jednotnom jazyku balkánskej hudby, ktorá má vášeň, dušu a tradíciu.

Sobotu 24. júla otvorí ďalší mladý, slovenský supertalent, len 10-ročný Áron Hodek, s ktorým budú na pódiu okrem jeho brata, bubeníka Davida Hodeka, aj ďalší známi slovenskí hudobníci. Áron hrá na basgitare a napriek svojmu veku už má na konte spoluprácu a vystúpenia s takými legendami ako Doobie Powell či Richard Bona. Vystúpia s projektom Áron Hodek & jazz friends.

Celý program festivalu predstavia organizátori do konca apríla vrátane ďalších zahraničných hostí, s ktorými aj vzhľadom na určité predpokladané obmedzenia v cestovaní cez hranice momentálne riešia logistiku. „Zostáva veriť, že sa situácia bude už len zlepšovať,“ dodal na záver Tibor Zelenay.

OpenJazzFest  počas predošlých ročníkov privítal viac ako 20 tisíc návštevníkov. Už tradične je miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – od najstaršej generácie až po tú najmladšiu, všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí. Jedenásty ročník sa uskutoční 23.- 24. júla 2021, pričom brány festivalu sa otvoria pre návštevníkov každý deň od 18:00 a koncertný program tradične od 19:00 hodiny. Počet vstupeniek bude vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu zatiaľ obmedzený, podľa vývoja a možností budú miesta doplnené.

Informácie a vstupenky:
www.openjazzfest.sk
www.ticketportal.sk

Redakcia informoval PR manažér Edo Kopček
Foto: archív účinkujúcich