Open Air Festival 2012: Red Bull Tourbus aj tento rok zaparkuje v Panenskom Týnci!

Na Open Air Festival se vrací Red Bull Tourbus, stříbrný retro koráb s nabitým lineupem přímo na střeše! Unikátní pojízdné pódium už objelo desítky evropských festivalù, Spojené státy nebo Mexiko a svou českou premiéru si tourbus odbyl loni právì v Panenském Týnci. I letos absolvuje tour po Česku a na Open Air Festival přijede s Prago Union, Charlie Straight a dalšími kapelami rùzných žánrù na palubì.

Red Bull Tourbus po roce potìší fanoušky domácí hudby. Autobus se špičkovým zázemím pro kapely i jejich fanoušky, originálním mobilním soundsystémem a vlastním barem přiveze tuzemské leadry nìkolika žánrù a nabídne tak každému nìco. Tìšit se mùžete na legendární pražské hip-hopery Prago Union, kapelu, která provází kreativního rappera Kata, legendu domácí scény.

RBTB12

Z druhé strany hudebního spektra tourbus přiveze energický indie-rock v podání třineckých Charlie Straight. Svými bezprostředními vystoupeními si získali široký fanklub nejen u nás, ale i v zahraničí a v současné dobì suverénnì kralují české indie-rockové scénì. V Panenském Týnci se fanoušci určitì dočkají pecek z nedávno pokřtìné desky Someone With a Slow Heartbeat.

RBTB12

Na střeše se ukážou také pánové z multivokálového projektu Beatburger Band, první české beatboxové kapely. Jsou nepopiratelnì špičkou domácího beatboxingu, uspìchy ale sklízí i ve svìtovém mìřítku. Na svìtovém šampionátu Beatbox Battle World Championship jim jen o kousek uniklo první místo a skončili nakonec na druhém stupínku. Notes From Prague jsou druhým zástupcem hip-hopové složky tourbusu a stejnì jako Prago Union veterány českého rapu. První desku vydali už před deseti lety, teď ale objíždí republiku s novým albem Inconsistent Frames, vydaným loni v listopadu.

RBTB12

Elektroniku v line-upu zastoupí hudební akrobaté Tofu Fighters and Soya Bitches, pražská tříčlená hifi formace kombinující prvky laciného dýdžejingu s dokonale propracovaným jamem. A jelikož Red Bull podporuje nadìjné talenty, přiveze do Panenského Týnce i Kyanid, mladíky z Českého Krumlova s jejich porcí svìžího pop-rocku.

Jestli už jste se začali tìšit, nenechávejte nákup vstupenek na poslední chvíli! Jedinì do konce kvìtna máte šanci získat klasický lístek jen za 990 Kč a VIP za 1760 Kč. Pak bude cena vyšší, a to i v rámci akce 1+1 vstupenka od O2 Extra Klubu.

Více na www.redbull.cz/tourbus a www.openairfestival.cz.

Zdroj: OAF
Publikoval: Redakcia GREGI.NET