Opäť vtipný videoklip z dielne Sematam: Pome rockovať v podaní (ne)úspešného balenia.

Nitrianska funkpopová skupina Sematam prichádza s novým videoklipom. Ako inak, dostane vás nielen hudbou, ale aj textom, s ktorým sa stotožní každý pártyčlovek. Chlapci a dievča v klipe Pome rockovať totiž s humorom im vlastným predvádzajú, ako funguje umenie zvádzania v reáli.

Veselá tanečná skladba začína povinnou „prípravou“ kapely pred koncertom. Už po prvých rytmoch a slovách máte chuť vhupnúť do atmosféry nočného klubu a zabávať sa spolu so Sematam. Tam samozrejme patrí aj horúci flirt či nekonečné odmietanie krásnych, no žiaľ nedostupných slečien. „Poďme rockovať, nechať naše srdcia pulzovať…“ začína chytľavý refrén.

sematam_foto3

„Skladba Pome rockovať sa snaží zachytiť atmosféru a chémiu pri nadväzovaní kontaktu s vaším objektom túžby alebo spriaznenou osobou s prímesou nám vlastného humoru a sebairónie,“ komentuje videoklip spevák a líder kapely Marek Kutnár.

Ženy to majú samozrejme jednoduchšie, čo dokazuje čaro osobnosti bubeníčky, ktorá o nápadníkov nemá núdzu. „V klipe dostávajú čávovci z kapely košom na rôzne spôsoby, pokým naša čajka na bicích len žmurkne očkom a už sú pri nej štyria,“ smeje sa Kutnár.  Zaujímavý zvrat však nastáva, keď kapela vystúpi v klube na pódium a začne hrať. Všetky odmietavé „šťukajdy“ razom menia svoj názor a začínajú mať o muzikantov záujem.

V skladbe si okrem speváka Mareka Kutnára „zadžemoval“ aj Juro Janík, ktorý hrá v kapele na klávesy. Dvojica prerozpráva príbeh vydarenej a nevydarenej noci týchto mladých mužov s vtipným podtónom. V závere však prichádza krutá realita a našim umelcom vyfúkne ich nočný „úlovok“ bohatý macher na drahom aute. Dodatočne banda upozorňuje na to, aby ľudia ich scenár príliš nekopírovali a nebrali vážne. Je to predsa celé o zábave.

Flirtom nabitý videoklip oživila aj pole-dancerka Ivana Valeková z ChiQui Pole Dance Studio. Autorom videoklipu je Juraj Danko, ten je zodpovedný za kameru a postprodukciu videa. Natáčanie prebehlo v dnes už neexistujúcom, no legendárnom nitrianskom Pifa bare. Natáčanie klipu a zároveň koncert bola jedna z posledných akcií klubu.

sematam_foto1

Kapela Sematam vznikla v roku 2007. O tri roky neskôr vyhrala hudobnú súťaž mladých kapiel Rock Me Fest. Dychové nástroje sa stali nevyhnutnou súčasťou skupiny v roku 2012. Aktuálne má skupina sedem členov a pracuje na svojom prvom albume, ktorý plánujú vydať už v tomto roku 2016.

Zdroj: Jana Fiebigová – manažérka Sematam