Ohm Square – Can’t Believe I’ve Still Got a Headache

Pre druhú časť roku 2019 pripravujú českí Ohm Square nový materiál, ktorý bude nadväzovať na ich predchádzajúcu tvorbu zo skvele prijatého albumu A Curious Place Between Souls and Atoms z roku 2014.

Medzitým si ale odskočili k iným náladám a na novom EP s názvom Can’t Believe I’ve Still Got a Headache predstavujú dve nové skladby Closer a Insane spolu s remixom každej z nich. Odľahčené tracky odkazujú na pop či elektroniku 90. rokov, lo-fi house a bubble-gum vizualizácie, majú ale v sebe ľahký nádych irónie alebo nostalgie.

Nové EP Can’t Believe I’ve Still Got a Headache vychádza 21. marca 2019 na značkách Deadred Records a Starcastic Records ako digitálny download zo stránok  oboch vydavateľstiev a na všetkých streamovacích platformách. Skladby boli nahraté vo vlastnom štúdiu kapely a o mix a mastering sa postaral Andrej Lažo. Autorom artworku a designu EP je výtvarníčka Věra Marešová.

Bio:

V súčasnosti Ohm Square fungujúci ako duo Jan2 a Charlotte One a doplnení nielen koncertným hosťom Mirkom Lackom, patria právom k pionierom elektronickej scény v Čechách. V roku 2013 im vyšlo na Deadred/Starcastic EP Resist Dance a následne v roku 2014 piaty radový album A Curious Place Between Souls and Atoms. V marci 2019 vychádza nové EP Can’t Believe I’ve Still Got a Headache.

V kapele, ktorá vznikla už v roku 1996, sa stretli členovia skupín Sebastians, Colorfactory a Hyena Family. Trojicu doplnila britská speváčka Charlotte Fairman, známa z londýnskeho projektu Wubble-U. Už v roku 1997 vydala štvorica debutový album Ohmophonica (Next Era), pohybujúci sa v rovine drum’n’bassu a breakbeatu, ktorý bol prvým tanečným elektronickým albumom v Česku. Singel Pillow zaradila Nicolette na svoju kompiláciu rešpektovanej rady DJ Kicks, čitatelia Rock&Popu zvolili Ohmophonicu za album roka. Na druhom albume Scion opustili Ohm Square výraznejšie experimenty a sústredili sa na jednotlivé melodické elementy a zvukovú pestrosť v rámci mantinelov tanečne orientovanej hudby. To im prinieslo ocenenie Akadémie populárnej hudby Anděl v kategórii „Dance and Hip-Hop“ (1999/2000). Tretí album Love Classics (Universal, 2005) prišiel po šesťročnej pauze, nasledovaný žánrovo neohraničeným albumom Taking Shape (2007).

Ohm Square sa uplatnili aj ako skladatelia pôvodných soundtrackov k filmom, napr. Knoflikáři, Anděl Exit, alebo Eliška má ráda divočinu. Čas medzi jednotlivými albumami vyplnili bočnými projektami ako kNot Photogenic alebo Prince of Tennis, ktorí si za svoj album Urbi and Orbi (Starcastic, 2011) vyslúžili nomináciu na Cenu českej hudobnej kritiky Apollo 2011.

Vydavateľ: Deadred Records / Starcastic Records
Dátum vydania: 21. marec 2019
Formát:
MP3/FLAC download, stream
Katalógové čísla: DR-059 / STC080

Zoznam skladieb:
Closer (Original Mix), 2. Insane (2late 2 Be Sane Mix), 3. Closer (Soundocan&Midek Mix), 4. Insane (90’s Reminder Mix)

Can’t Believe I’ve Still Got a Headache EP:
https://deadred.sk/releases/ohm-square-cant-believe-ive-still-got-a-headache
https://ohmsquare.bandcamp.com/album/cant-believe-ive-still-got-a-headache-ep

Ohm Square:
https://www.ohmsquare.com/
https://ohmsquare.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Ohm-Square-286461354711791/

Vydavateľstvá:
https://deadred.sk/
http://starcasticrecords.cz/

Zdroj: TS