Nový klip Anabel rozbúši srdcia nielen tancom.

 Spevák a raper Šorty prichádza s výnimočným klipom, ktorý roztancuje nielen vaše telo, ale aj srdce. Dušan „Šorty“ Berky v spolupráci s Adissom a DJ Petrom Pannom zverejnil nový klip k skladbe „Anabel“. Chytľavá tanečná skladba určite rozhýbe všetkých, ktorí milujú tanec a pohyb.  V klipe hrá hlavnú postavu modelka, tanečnica a tvár TV Markíza Janka Slačková. Dej klipu sa odohráva vo virtuálnej realite a na záver majú diváci možnosť vidieť efekt rozšírenej reality.

Po úspešnom tracku „Tancuj“ z produkcie Petra Panna prichádza ďalší hit, ktorý vás nielen roztancuje, ale aj vnorí do sveta inej reality. Samotná skladba Anabel určite roztancuje kluby a diskotéky vďaka zohranej trojici – Šorty, Adiss a Peter Pann. „Už dlhšiu dobu sme sa s Petrom Pannom bavili o tom, že po úspechu Tancuj, urobíme spoločne ďalší hit. Trvalo to síce pár mesiacov, ale ten moment, keď mi v pošte pristál nový beat, stál za to,”vysvetľuje Dušan “Šorty” Berky.

Šorty sa hneď pustil do tvorby textu a oslovil Addisa, s ktorým má na konte taktiež niekoľko úspešných skladieb aj vďaka ich spoločnému štúdiu. Singel Anabel je oslavou sebavedomej a krásnej ženy, ktorá si zaslúži obdiv. „Tento track  je ako stvorený pre kluby, väčšinou hrávam koncerty spolu s  Adissom, takže sa budem veľmi tešiť, keď budú fanúšikovia ókať refrén Anabel s nami. Verím, že ich skadba bude baviť minimálne ako Hraj mi či Heygirl a budem vidieť, ako sa pri nej zabávajú, tancujú, spievajú,“ teší sa Šorty  a dodáva, kto ho pri tvorbe textu inšpiroval: „Bola to sexy žena, ktorá jednoducho o sebe vie, že je pekná a keď tancuje, všetky oči pristanú na nej. Nazval som ju Anabel, toto meno vzniklo z latinského Amabel, čo v preklade znamená “hodná lásky“.

Šortyho novinka si zaslúži samozrejme aj zaujímavý videoklip plný tanca a pohybu. Ten v klipe vynikajúco predviedla modelka, tanečnica a tvár TV Markíza, Janka Slačková. 24-ročná kráska má na konte niekoľko medzinárodných úspechov ako účinkovanie v klipe Rickiho Martina či tanečné choreografie po boku hviezd ako  Jennifer Lopez či Robbie Williams. Príbeh klipu Anabel je o dievčine, ktorá upratuje v divadle a len tak si popritom tancuje, nájde okuliare virtuálnej reality, vďaka ktorým zrazu tancuje v klube a baví sa. „Veľmi sa teším zo spolupráce s Jankou Slačkovou. Poznáme sa dlhšie z rádia a keď som ju videl tancovať, povedal som si: ,,Ó… Môj… Bože… Toto je delo!!!” Výborne vyzerá a skvele tancuje. Myslím, že o tom, kto bude v mojom klipe Anabel, bolo ihneď rozhodnuté. Janke sa track páčil a išla do toho, za čo jej veľmi pekne ďakujem,“ prezrádza Šorty.

Klip Anabel režíroval známy režisér klipov Martin Miko a produkciu zastrešila jeho priateľka Lesana Kurill. Nakrúcalo sa v Starom Divadle Karola Spišáka v Nitre a v IXEL klube v Bratislave.

V závere klipu je navyše technologická vychytávka – aplikácia na rozšírenú realitu s názvom ARnie. Prostredníctvom aplikácie po jej stiahnutí,  kliknutí na kampaň It’s Miller Time a namierení telefónu na etiketu novej fľaše Miller Genuine Draft, možete, podobne ako Šorty vo videoklipe, spraviť foto alebo video a vyznať tak 3D bijúcim srdcom svoje sympatie ľuďom alebo miestam, ktoré sú pre vás osobne výnimočné.

“Som veľmi vďačný za toto partnerstvo a spoluprácu so značkou Miller Genuine Draft. Myslím, že product placement a aplikácia ARnie so srdcom na záver tu pekne podčiarkli myšlienku a atmosféru a všetko do seba zapadlo. V mnohých klipoch je práve to problém, že sa napchá do videa 16 produktov, ktoré nemajú s klipom a s dejom absolútne nič spoločné. Vtedy je to nepozerateľné, otravné a nasilu. Náš prípad to ale nie je a aj preto sa z Anabel veľmi teším”, uzatvára Dušan “Šorty” Berky.

Zdroj: TS