Novou dosku kapely NOID anoncuje coververzia Ráchel!

Kapela NOID známého frontmana Václava Noida Bárty, kterou oficiálnì přestavil loni v březnu, se od doby svého vzniku nezastavila. Aktuálnì dokončují své debutové album, už nyní však vpouští do éteru první ochutnávku z připravované desky v podobì singlu Ráchel. Skladba je coververzí známé Ráchel, která už v roce 1988 proslavila legendární skupinu Oceán.

Volba prvního singlu je skutečnì zajímavá, i vzhledem k tomu, že kapela, kterou dále tvoří kytaristé Jiří Urban mladší, Honza Gorgy Görgel, Jakub Rolník a bubeník Miloš Meier, mìla k coververzím doposud spíše odmítavý postoj.

noid

„Vždycky jsme se shodovali na tom, že předìlávky písniček dìlat nebudeme. Jednak naštìstí máme dost vlastního autorského repertoáru a jednak nám coververze přišly jako škrábání se nahoru po cizích zádech. Ale rozhodla náhoda. Osud v podobì televizní show „To byl náš hit“ nám přivedl do cesty právì Ráchel, kterou nám vybrala dramaturgie pořadu. Byla to překvapivá volba i pro nás, nicménì písničku jsme přearanžovali do podoby, která nám, myslím, sedne. Snad se nám i povedla, protože jsme po jejím odvysílání v televizi inkasovali jednu pochvalu za druhou od fanouškù i od kolegù z branže. Řekli jsme si tedy, že když už nám song byl takhle osudovì přihrán, byla by škoda toho nevyužít,“ vysvìtluje Václav Noid Bárta s tím, že svùj názor na coververze obecnì nezmìnil a že Ráchel bude jedinou předìlávkou na jinak zcela autorském albu.

A jak sám Noid vnímal osobu zpìváka Petra Muka? „Oceán i samotného Petra Muka jsem mìl moc rád. Byla mi blízká určitá melancholie, která z nìho vyzařovala. Mám pocit, že skládám v podobném vnitřním rozpoložení,“ líčí Bárta. „Přiznám se, že jsem zezačátku netušil, jak s Ráchel naložit. Má přeci jenom dost specifický styl, navíc tehdy módní syntezátorový zvuk je nám jako rockerùm pomìrnì vzdálený. Ale jak jsem po nìkolika posleších sednul k počítači a začal aranžovat, bylo za hodinku a pùl hotovo. Za sebe jako zpìváka jsem přijal výzvu zazpívat Ráchel tak vysoko, jak ji v originále zpíval Petr, nìkde i výš,“ doplňuje Noid.

Kapela Noid natočila k Ráchel videoklip v produkci SB Corporation ve kterém se objeví i modelka Eliška Bučková.

Složení kapely ///NOID///
Václav Noid Bárta – zpìv
Jiří Urban ml. – kytara
Honza Gorgy Görgel – kytara
Jakub Rolník – basa
Miloš Meier – bicí

Více informací: www.noid.cz

Zdroj: Lenka Netušilová
Publikoval: Redakcia GREGI.NET