NOVÁ TALKSHOW NA SLOVENSKU.

Počas mimoriadneho stavu SR COVID – 19, sa kultúra a umelci dostali do tragickej situácie. Zákaz tvoriť – zákaz pracovať. To však neodradilo skupinu kreatívnych ľudí, ktorí dali hlavy dokopy a vytvorili jedinečný projekt svojho druhu, a to a to pravidelnú YouTube reláciu – talkshow s originálnym názvom SoaRea z divadla LA KOMIKA, za dodržania  všetkých bezpečnostných opatrení nariadených vládou.

Meno relácie vzniklo spojením dvoch slov, konkrétne francúzskeho slova „soirée“ foneticky soare, čo je medzinárodné používané slovo vo význame spoločenský večer, večierok, spoločenská udalosť a zo slova „Rea“, čo je meno herečky Renáty Ryníkovej, ktorá túto talkshow spolu s výrobným tímom realizuje a zároveň moderuje v komediálnom divadle LA KOMIKA.

Za celým projektom SoaRea sa skrýva malý kreatívny tím ľudí, ktorí celý projekt robia dobrovoľne bez nároku na akýkoľvek honorár, avšak s veľkým odhodlaním vniesť do tejto letargickej doby kus človečenstva a ľudskosti v podobe veľmi osobných a neobyčajných rozhovor s vybranými slovenskými hercami. Talkshow si tiež kladie za cieľ priniesť rozptýlenie, rozveselenie, uvoľnenie, ale aj zamyslenie nad dôležitými témami. Výsledný efekt je príjemný a ľudský, miestami až dojemný. Diváci by sa mali cítiť tak, ako by hosť zavítal k nim domov, a oni tak mali možnosť stráviť s ním príjemné okamihy v nepríjemnej dobe.

Koncept tejto relácie je jednoduchý, ale príťažlivý. Herečka Renáta Ryníková alias Rea, ktorá už celých 20 rokov bez prerušenia aktívne pôsobí na mnohých divadelných doskách (Divadlo LA KOMIKA Bratislava, Divadlo Andreja Bagara Nitra, Divadlo Aréna Bratislava, Divadlo GunaGu Bratislava, Sloveské komorné divadlo Martin, etc.), ale aj v televíznych seriáloch či vo filme Cuky Luky, si pozýva do diskusného červeného kresla vo svojom domovskom divadle LA KOMIKA rôznych hercov.

Aby však relácia nebola len ďalšou do počtu mnohých tohto druhu, výsadou týchto rozhovorov je, že moderátorka má so všetkými svojimi hosťami veľmi blízky a priateľský vzťah. Tak sa rozhovory neoklieštia len na informácie, ktoré sú už divákom dlhodobo známe z médií, ale dostávame tu možnosť spoznať hviezdy tak, ako ich ešte nepoznáme. Poodhaliť ich minulosť, spoznať  ich študentské časy, spomienky, nazrieť do ich súkromia a vidieť ich uvoľnených v priateľskom rozhovore.

má jedine internetová relácia SoaRea z divadla LA KOMIKA, ktorá je zverejňovaná prostredníctvom YouTube kanála SoaRea od 21.apríla 2020. Nový diel v dĺžke cca. 45 minút má premiéru každý utorok o 20:00 vždy s iným hosťom. Všetky zverejnené časti sú dostupné na kanály SoaRea v sekcii „videa“.

Sledovanie je zadarmo, ale každý divák môže v prípade záujmu podporiť výrobu relácie kúpou dobrovoľnej, tzv. solidárnej vstupenky v sume od 5 do 20 eur. na týchto portáloch:
https://www.ticketportal.sk/event/SOLIDARNA-VSTUPENKA-talkshow-SoaRea
https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/solidarna-vstupenka-talkshow-soarea-slovensko/
https://www.inviton.eu/event-stream/10861

Zastrešenie a punc celému projektu dáva magické komorné divadlo LA KOMIKA uprostred centra Bratislavy, z ktorého dosák a kresiel sa všetko dostáva k divákom. Režijnú taktovku nad moderátorkou, kamerami a strihom drží známi televízny režisér, ale aj autor mnohých divadelných titulov Karol Vosátko, ktorý je aj autorom a režisérom všetkých titulov v spomínanom divadle.

Touto reláciou dostáva internetové publikum možnosť privítať v pohodlí svojho domova moderátorku a jej hostí tak, ako ich ešte nepoznáte. Nezabudnuteľné okamihy spomienok, historiek aj dojímavých dialógov získate len jediným kliknutím na odber YouTube kanála: https://www.youtube.com/SoaRea

K dnešnému dňu si ľudia môžu pozrieť už štyri zverejnené diely:

  1. S Mariánom Mitašom

  1. So Zuzanou Kanócz

  1. S Ľubošom Kostelným

  1. S Kristínou Turjanovou

  1. S Miroslavom Nogom

bude odpremierovaný v utorok 19.5.2020 o 20:00.

Diváci sa majú na čo tešiť aj v ďalších ˇčastiach. Relácia ponúkne ešte množstvo zaujímavých hercov ako napr. Karin Haydu, Marcel Nemec, Zuzana Vačková, Martin Nahálka, Slávka Halčáková, Tomáš Palonder, Kristína Greppelová.

Realizačný tím:

Priestor zabezpečuje Natália Vosátková riaditeľka divadla a divadlo LA KOMIKA, občianske združenie so sídlom na Michalskej ulici č.5 v Starom meste Bratislava 1, ktoré existuje a produkuje divadelné predstavenia komediálneho charakteru už od roku 2015. http://www.lakomika.sk/home

Námet, scenár, PR, moderátorka: Renáta Rea Ryníková

www.instagram.com/renatarynikova
www.facebook.com/RenátaRyníková-341945019307441

réžia: Karol Vosátko
kamera a strih: Ján Levický
pomocný kameraman: Dominik Kusý
zvuk: Lukáš Kunst
foto: Dáša Šimeková
rekvizity a technika: Ondrej Jánošík
umelecká maskérka: Kristy Wolf
herečku oblieka: Lombardi Fashion House a La Sicilia – luxusná móda

Hudba: hudobný námet: Lukáš Kunst, realizácia: klávesy: Peter Kunzo, gitara: Engin Turker, basgitara: Tibor Farkaš, bicie: Mattia Muller, nahrávacie štúdio: Muller Sound.

Vyrobila OZ Zborová akadémia v spolupráci s divadlom LA KOMIKA 2020

Zdroj: TS