NEPOHODLNÁ OSOBA:  KATARZIA A PJONI NA TURNÉ S HUDBOU Z ANTIGONY.

Uplynulo iba niekoľko týždňov od vydania albumu Antigona a za svoju hudbu už stihli zožať úspechy v podobe prestížnych ocenení či novinárskych prívlastkov ako “kandidát na album roka”. Katarzia a Pjoni hudbu z Antigony predstavia naživo v rámci špeciálneho turné, ktoré po slovenských a českých mestách odštartujú už o týždeň.

Známa slovenská speváčka Katarzia vytvorila v spolupráci s producentom Jonatánom Pastirčákom začiatkom roka hudbu pre inscenáciu hry Antigona Slovenského národného divadla, ktorá následne vyšla v podobe albumu s rovnomenným názvom pod značkou Slnko Records. Ešte pred vydaním albumu získali za hudbu z Antigony ocenenie Dosky za najlepšiu scénickú hudbu.

Pôvodne sólová pesničkárka sa na albume Antigona posunula k čisto elektronickej produkcii s minimalistickým zvukom a spevom hraničiacim s rapom. Nový kurz udala i v textárskej rovine prechodom ku spoločensky mimoriadne aktuálnym a angažovaným témam. Na piesňach pre Antigonu spolupracovala s producentom Jonatánom Pastirčákom, známym tiež ako Pjoni alebo Isama Zing. Talentovaný producent študoval zvukové inžinierstvo v Londýne a Katarziu už v minulosti zaujal jeho prístup k hudbe a elektronike.

Silné piesne s odvážnymi a výpovednými textami zarezonovali ako u slovenského tak i českého publika. Medzi novinárskymi reakciami na Antigonu nechýbali prívlastky ako “kandidát na album roka” či “album, aký Slovensko v roku 2018 potrebuje”. K výborným ohlasom na album tento víkend pribudla i Cena Nadácie Tatra banky za umenie v kategórii Mladý tvorca.

Okrem piesní Nepohodlná osoba, Bojím sa, Bábiky alebo Neodvrávaj pánovi, ktoré sa objavili v divadelnej inscenácii Antigona predstavia na turné Katarzia a Pjoni i ďalšie autorské skladby. Dvojicu počas koncertného turné doplní bubeník Petr Hanák, ktorý je členom Katarziinej “agnostickej” kapely a produkčne sa podieľal aj na aktuálnom albume skladbou Uspávanka. Chýbať nebude videoprojekcia pod taktovkou audiovizuálnej umelkyne Kateřiny Blahutovej pôsobiacej na Islande a známej aj pod umeleckou prezývkou Katla.

“Po tom, čo odohráme koncerty s Jonatánom, by som rada opäť robila nové veci a ponorila sa hlbšie do Abletonu, hľadám koncept ďalších textov a inšpiráciu,” prezrádza k plánom po turné Katarzia. Nenechajte si preto ujsť jedinečnú možnosť vidieť živé koncerty k Antigone v rámci aktuálneho turné Nepohodlná osoba.

NEPOHODLNÁ OSOBA TOUR 2018:
06.12. Trenčín, Klub Lúč – vstupenky
07.12. Prešov, Wave – vstupenky
08.12. Košice, Kasárne / Kulturpark – vstupenky
11.12. Praha, Meetfactory – vstupenky
12.12. Brno, Kabinet Múz – vstupenky
14.12. Žilina, Stanica Žilina-Záriečie – vstupenky
15.12. Banská Bystrica, Záhrada – vstupenky
19.12. Trnava, Malý Berlín – vstupenky
20.12. Bratislava, MMC – vstupenky

Album Antigona na CD | FLAC a MP3: https://www.slnkorecords.sk/katarzia/antigona
Katarzia – Nepohodlná osoba: https://youtu.be/ZWtVxdvaXYQ

Zdroj: Slnko record
Artwork: Damián Pastirčák
Foto: Jakub Gulyas