NÁVRAT STRATENÉHO SYNA HEAVY METALU.

Braňo „Temo“ Černák patrí medzi významné osobnosti bratislavskej rockovej scény už od začiatku osemdesiatych rokov. Založil prvú slovenskú heavy metalovú skupinu Halušky, bol pri vzniku kapiel ako Tublatanka, Metalinda, Makar Čudra. Pôsobil v kultovej heavy metalovej – dnes už legende druhej polovice osemdesiatych rokov, Krakatit.

Okrem iného spieval na albume Gábora Pressera (Lokomotiv GT, Omega), pôsobil v Gravis a u Kataríny Hasprovej. V deväťdesiatych rokov mal úspešnú sólovú platňu Satelitte Rock z ktorej pochádza glam rockový mega hit „Barón prášil“. Potom jedenásť rokov hral gitaru v punkovej legende Slobodná Európa. 

V súčastnosti pripravuje druhú sólovú platňu, ktorá je návrat k heavy metalu a hard rocku. Keďže je v súčastnosti situácia aká je, tak T.E.M.O. zverejnili prvý mix skladby „Otrasný žúr“ z dlho očakávaného albumu s názvom „Šedá eminencia“. Album bolo z väčšiny nahraté v roku 2019, ale všetky termíny dokončenia v štúdiu Shaark v CZ padli vďaka Covid – kríze. Tak skladbu zverejňujú pre radosť fanúškov a aby sa vedelo, že veci úplne nestoja.

Krakatit „Drobné vo vreckách“: https://youtu.be/_VOdNOYm_6w
Slobodná Európa „Vesmír“: https://youtu.be/b5DfoTm59ZA
Facebook: https://www.facebook.com/branotemerafcernak/
Bandzone: https://bandzone.cz/_103433

Zdroj: TS