Najtanečnejší ročník ZSE Jazz Night!

Päť vynikajúcich a úspešných ročníkov jednodňového jazzového festivalu E.ON Jazz Night pokračuje s pozmeneným názvom. ZSE Jazz Night to 13. júna v design factory zaručene rozbalí! Večer plný kvalitnej hudby, ktorá vás nenechá postávať v kúte a dupkať si do rytmu nohou, ale donúti vás neodísť z parketu od večera až do svitania.

Energiu na nezabudnuteľný štart piatku 13. vám dodá po zahrievacom sete od DJ CODE nemecká kapela Cécile Verny Quartet. Chytľavé groovy rytmy albumu Fear & Faith v podaní jazzovej vokálnej divy francúzsko-afrického pôvodu Cécile Verny s kapelou v sebe spájajú ráznosť, vášeň, no zároveň aj citlivé vyjadrenie speváčkiných pocitov a myšlienok.

Ceccile_Verny_Quartet_Pressefoto 3

Skladby, ktoré zaznejú aj na koncerte, vznikali podľa slov vyťaženej kapely, na pódiách, v hotelových izbách a všade medzi tým. Dokonca aj pracovný názov albumu bol „The Hotel Room Sessions“. Nenechajte si tento príjemný zážitok ujsť a príďte si festival užiť od úplného začiatku.

Kormac’s Big Band sú partička jedenástich energiou sršiacich Írov, združených okolo DJ Kormaca, ktorí prinesú radosť a neutíchajúce tanečné rytmy do tmavej júnovej noci.

Kormacs Big Band_pressfoto

Poctivý Big Band s dychovou sekciou, vokálmi gentlemanov v oblekoch, ale aj s hravými vizuálnymi hrami rozprúdia zábavu v design factory tak ako to už dokázali na festivaloch ako Glastonbury, The Electric Picninc, Body & Soul, The Big Chill, ako na ostrovoch, tak aj po celej Európe.

Kapelu Gabin netreba slovenskému publiku obzvlášť predstavovať. Mali už v Bratislave koncert a radi sa k nám vracajú opäť. Milovníci elektroswingu a nujazzu si prídu na svoje práve na vystúpení talianskej päťčlennej kapely.

Gabin_pressfoto

Členovia kapely Massimo Bottini a Filippo Clary počas svojej kariéry spolupracovali s hudobníkmi ako Dee Dee Bridgewater či Chris Cornell. Ich hudbu ale spozná aj filmový fanúšik napríklad vo Fantastickej štvorke či v seriáli Sex and the city. Chystajte sa teda na skutočne dlhú noc plnú hudby, ktorá vás nabije.

https://www.youtube.com/watch?v=K3EujW9YGoA

Po koncertoch čakajte až do rána after-party, ktorú naštartuje DJ Kormac. Nedávno dokončil nový album, preto sa môžeme tešiť na čerstvý audio-vizuálnyzážitok. Pred svitaním sa do hrania pustí opäť nuspiritový DJ Code. Na záver privítame východ slnka s horúcou kávou a croissantom.

* Vstupenky na podujatie sú v predaji na Predpredaj.sk– prvých 100 ks v cene 15 EUR.

PROGRAM

19.00 Warm up
DJ CODE

20.00 Koncerty
Cécile Verny Quartet (DE)
Kormac’s Big Band (IE)
Gabin (IT)

Live DJ Night hneď po koncertoch
DJ Kormac (IE)
DJ CODE

www.jazznight.designfactory.sk
www.designfactory.sk

plagat_ZSE JAZZ NIGHT vol613_6_2014

Zdroj: design factory