Na Red Bull Music Academy Stage na Pohode vystúpi Thundercat, Koreless či domáca Katarzia s Valihorom.

Na festivale Pohoda bude vôbec prvýkrát v našich končinách Red Bull Music Academy stage. Stage je jedna z aktivít putovného celosvetového workshopu Red Bull Music Academy, ktorý je oslavou hudby, kultúry a talentov, ktorí ju zosobňujú. V pestrom zozname umelcov tohto pódia je aj basový virtuóz Thundercat, producent Koreless či speváčka Sevalidza.

Na pódiu sa predstaví 15 interpretov reprezentujúcich aktuálny zvuk Akadémie. Tešiť sa môžeme na vystúpenia umelcov rozličných žánrov. Anglický producent Throwing Snow na turné supportoval Bonoba či projekt Thoma Yorka (Radiohead) Atoms For Peace. Londýnska DJka BBC Radio1 Josey Rebelle okrem klasických klubových a festivalových hraní svoje DJ-ské zručnosti odprezentovala napríklad aj v historicky prvom odvysielanom Boiler roome z roku 2010.

Thundercat_BPLUS

Ďalej príde producent zo známeho labelu Young Turks Koreless. Po pôsobivých živých vystúpeniach so sláčikovým kvartetom si zahral aj po boku skupiny Mogwai a absolvoval turné s kanadským producentom Caribou. Hudbe holandskej speváčky a producentky iránskeho pôvodu Sevdalizy dominuje charakteristický zastretý hlas a silné basové linky. dherná a zvláštna – pop music z budúcnosti, takto opísal John Peel z BBC jedinečný zvuk ďalšieho účinkujúceho, ktorým je berlínsky producent Robot Koch.

neversol

Vo svetovej premiére sa predstaví aj reprezentantka Čiech a Slovenska na Akadémii v Tokiu Never Sol. Aktuálne nahráva EP spoločne s tureckou producentkou Ah! Kosmos, s ktorou zahrá aj na Pohode. V ďalšom spoločnom hudobnom projekte vystúpia aj známi domáci umelci, pesničkárka Katarzia a absolvent svetoznámej Berklee College of Music v Bostone Martin Valihora. Dalibor Hriadeľ aka Stratasoul predstaví dlho očakávaný album. Domáce mená doplní DJ, producent a vibrafonista Dalibor Kocian, ktorý vystupuje pod prezývkou Stroon (známy je aj ako člen košickej kapely Puding Pani Elvisovej). Na RBMA stage zahrá aj mníchovský producent Skee Mask, z Kanady príde s live setom Stuart Li aka Basic Soul Unit. Prienik jazzu a hip-hopu prinesú ďalší producenti z labelu Brainfeeder – DJ Paypal a Jameszoo Quartet show. Z Los Angeles príde rešpektovaný hip-hopový DJ a producent Justin „Kutmah“ McNulty, ktorý má na konte spolupráce s ďalšími umelcami tohto ročníka Pohody ako Flying Lotus či Saul Williams.

Koreless

Pestrý zvuk pódia bude doprevádzaný vizuálnym konceptom Michaely Chmelíčkovej. Doplní ho tiež prehliadka aktuálnych technológií určených k hudobnej produkcii/DJingu a fotogaléria s názvom Beyond the Noise, ktorá zachytáva interpretov v jedinečných chvíľach pred a po vystúpení.

O Red Bull Music Academy

Red Bull Music Academy je globálna hudobná inštitúcia podporujúca kreativitu mladých umelcov. Je oslavou hudby, kultúry a talentov ktoré ju zosobňujú. Prvá Red Bull Music Academy sa uskutočnila v roku 1998 v Berlíne a od tej doby navštívila mnoho svetových metropol ako je Madrid, New York, Londýn alebo Kapské mesto. V každom meste vyrástlo centrum so špičkovo zariadenými nahrávacími štúdiami, rozhlasovým štúdiom, prednáškovou sálou či inštaláciou miestnych vizuálnych umelcov. Red Bull Music Aacademy stage je ako jedna z aktivít putovného celosvetového workshopu okrem Pohody súčasťou festivalov ako Sónar (ESP), Bonaroo (US), Mutek (CAN), Nothing Hill (ENG), Melt! (GER), Splendour in the Grass (NL) a mnohých ďalších.

Viac informácií o programe nájdete tiež na našom webe www.redbull.sk/rbmastage či facebookovom evente a stránkach: www.redbull.sk/rbmastagewww.facebook.com/redbullwww.instagram.com/redbullskwww.pohodafestival.sk

RBMA_Stage_1200x600

Zdroj: Red Bull