Na krst albumu Dr. Zetor sa len tak nezabudne.

Nitrianska kapela Dr. Zetor nezostala nič dlžná svojej punkovej ideológii. Krst jej druhého albumu s názvom …svinským krokom sa skončil ako za čias fungovania Ramones či Sex Pistols.

dr zetor 4 necenz

Kapela Dr. Zetor pripravila pre svojich fanúšikov krst nového albumu s názvom …svinským krokom. Okrem jej členov sa počas koncertu na pódiu predstavili aj vokalistky, napríklad aj speváčka Nika Karch, no celý naskúšaný program sa skončil úplne inak, ako bolo pôvodne plánované.

Páni oslavu svojej novinky totiž zvládli za polovičný čas, teda po odhratí asi polovice programu. Z dôvodu indispozície, ktorú spôsobil nadmerný alkoholický opar na pódiu, sa koncertná časť skončila predčasne, a to odchodom bubeníka, ktorému jednoducho praskli nervy po zistení, že každý z členov kapely hrá v rovnakom čase iný song.

dr zetor 3 cenz

Slávnostný akt krstu sa napokon síce uskutočnil, no nebolo to nič pre puritánov. Krstný otec Strýco Ayala z kapely BijouTerrier totiž nový album kapely Dr. Zetor polial whisky na prsiach modelky menom Valkýra DeMonicca, ktorá svoje prednosti prepožičala aj na obal cédečka a v návale náhlej inšpirácie bola prizvaná na pódium.

dr zetor 1

Pätica už odrastených muzikantov z kapely Dr. Zetor nahrávala album s názvom …svinským krokom počas tohto leta v štúdiu Hatrafár, oficiálne vyšiel na jeseň. CD obsahuje 16 skladieb, ktoré sa vyznačujú tradičným „nitránskym“ nárečím a recesistickými textami, do jedného svojou troškou priepel aj herec Matej Landl. O tom, čo bude s kapelou Dr. Zetor po krste, zatiaľ jej členovia mlčia. Nevedia totiž, či bubeníkov odchod počas koncertu bol odchodom z pódia alebo z kapely. A vraj pokračovať v hraní za každú cenu, napríklad za cenu prechodu na nový žáner „punkového gospelu“ v sprievode tamburíny, kapela Dr. Zetor zatiaľ nehodlá.

dr zetor obal

Zdroj: Nikoleta Kováčová