Na Grape festivale vystúpia vychádzajúce hviezdy britskej gitarovej scény Palma Violets.

Grape festival pomaličky napĺňa svoju kvótu zahraničných účinkujúcich. Dnes pribúda britský objav Palma Violets.

Začínajúca kariéra tejto mladej štvorice z Londýna sa nedá nazvať inak ako závratná. Rozbehli ju v roku 2011 kamaráti a v súčasnosti aj frontmani kapely Samuel Fryer and Chilli Jesson. Hneď prvý singel Best Of Friends sa natoľko páčil, že bol vyhlásený v ankete NME Best Track 2012 ako najlepší v danom roku.

 

To bol ideálny základ na prípravu debutového albumu s názvom 180, ktorý vydali vo februári 2013. Stoosemdesiatka ešte vypustila single Step Up for the Cool Cats a We Found Love a kapela následne odohrala počas leta skoro všetky zásadné festivaly. Ich mladícka drzosť, jednoduchý a surový zvuk gitár, v pozadí psychedelicky znejúci syntetizátor, to sú tromfy, ktorými si získali okamžite množstvo fanúšikov na Britských ostrovoch.

Chválou nešetrí ani najvplyvnejší hudobný časopis NME, na ktorého udeľovaní cien získali v roku 2013 ocenenie Best New Band a v tomto roku nominácie na Best British Band a Best Live Band.

Ako znejú Palma Violets naživo, sa budete môcť presvedčiť v sobotu 16. augusta na piešťanskom letisku. Spolu s nimi vystúpia na festivale aj ďalší zahraniční hostia- Editors, La Roux, Bombay Bicycle Club, Klaxons, Flux Pavilion alebo Wilkinson.

www.grapefestival.sk
www.facebook.com/grapefest

Zdroj: Grape festival