Movits! pozývajú Slovensko na piatkový koncert v Bratislave: Bude to jedna z najväčších párty, aké ste kedy zažili!

Movits! – švédski majstri mixovania electro-swingu a hip-hopu presne dnes štartujú v nemeckom Berlíne svoje 33 koncertné európske turné. Už tento piatok, 12. februára bude ich štvrtou zastávkou turné  Slovensko. Slovenským fanúšikom odkazujú: „Bude to jedna z najlepších párty, aké ste zažili!“. 

Bratislava, vieš, čo znamená ‚Dom försökte begrava oss, dom visste inte att vi var frön‘? 

„Do Bratislavy so sebou prinesieme náš najnovší album, tú najlepšiu šou a naozaj sa na všetkých veľmi tešíme, pretože sme sa dlho nevideli.,“ odkazujú švédska skupina Movits!, dnes už známa a úspešná celosvetovo. Európska formácia vydala na sklonku minulého roka  svoj aktuálny, v poradí štvrtý štúdiový album They tried to bury us, they didn´t know that we were seeds (po švédsky
‚Dom försökte begrava oss, dom visste inte att vi var frön‘ – album nájdu fanúšikovia napr. aj cez službu Deezer – https://www.deezer.com/album/11820468). Práve svoju novú dosku predstaví na tohtotýždňovom piatkovom koncerte v Bratislave.  Čo prezradilo obľúbené škandinávske hudobné zoskupenie o netradičnom názve nového albumu? „Máme pocit, že ide o mexické príslovie, rovnako však môže mať korene aj v Rusku (smiech). Viac sa však prikláňam k tomu mexickému. Páči sa nám ten význam, ktorý hovorí o tom, že aj keď sa vás ľudia snažia zahrabať, vás to posúva vpred, a tak rastiete.“

Búrkové spomienky na Pohodu

Slovenskí fanúšikovia si mohli koncert Movits! vychutnať aj v roku 2012, kedy predviedli svoju šou na festivale Pohoda v Trenčíne. Hoci odvtedy skupina odohrala celú plejádu ďalších koncertov, na slovenskú Pohodu si pamätá dodnes: „Áno, pamätáme sa na to, keď sme tam vystupovali, boli strašné hromy, blesky a tuším niekto, nanešťastie, aj zomrel. A keď sme prišli, povedali nám, že tu niekedy býva takéto počasie. Obloha bola jasná, bolo krásne a náhle sa zjavili mraky a vyzeralo to, že sa koncerty zrušia. Šli sme do malého stanu, kde nám povedali: „Okej, môžete si sadnúť uprostred stanu, nedotýkajte sa však stien a seďte takto hodinu“ (smiech). A tak sme len čakali, kým sa vyjasní, čo bolo veľmi desivé, no zároveň vzrušujúce. Potom sme koncert odohrali, bolo plno a všetci boli úžasní. Bol to pre nás obrovský zážitok,“ spomínajú na slovenské publikum chalani zo Švédska.  

Čo krajina, to iné publikum…

…keďže Movits! len pred pár mesiacmi s novým albumom absolvovali turné aj po USA a Japonsku, vedia o tom svoje: „Zakaždým, keď ideme niekam von a ľudia prídu, aby nás videli hrať, je to skvelé, je to naozaj… odohrali sme niekoľko skvelých festivalov – Pohoda Festival, hrali sme v Ostrave, to boli úžasné festivaly. Boli sme naozaj veľmi prekvapení, že ľudia prišli, aby nás videli… S istotou môžem povedať, že Japonci majú skvelé publikum. Sú šialení, sú veľmi… (smiech). Nosia nám darčeky, spievajú s nami pesničky, aj keď nevedia, o čom spievajú… Takže Japonsko.“

Exkluzívna premiéra projektu Solid Move

Organizátori si pre fanúšikov Movits! pripravili prekvapenie v podobe špeciálnej predkapely, ktorú prezrádzajú až dnes. Pôjde o úplne prvý koncert novej slovenskej formácie s názvom Solid Move.

Freestylové hip-hopové zoskupenie vystúpi v zložení Marek Moe Novák – rap, Marián Jaslovský – saxofón, Jozef Madola – basa, Matej Mikloš – klávesy a Jakub Kačic – bicie.

Po koncerte predkapely sa už fanúšikovia sa môžu tešiť na Movits! a na live verziu singla  Dansa i regnet, ktorý vznikol ako spontánny koncert v čínskych uliciach. V koncertnom trackliste však iste nebudú chýbať ani staršie hity Fel Del Av Gården , Sammy Davis Jr. a Äppelknyckarjazz.

Aby bola piatková electro-swingová noc v Bratislave poriadnou tanečnou párty, budú skupine Movits! sekundovať výborní domáci electro-swingoví DJi Swing ThingPapa Django.

Párty line-up doplní rezident pražského Roxy či brnenskej Flédy DJ Max W. (booking Electro Swing Bohemia – https://www.facebook.com/ElectroSwingBohemia), ktorý sa postará o nadupanú oficiálnu afterparty po koncerte v klube Hopkirk (https://www.facebook.com/hopkirkbar). Na sety DJa Max W.  sa môžu fanúšikovia zabávať od 24.00 do 02.00. Do 04.00 bude ďalej hrať do tanca DJ Ralf. Návštevníci koncertu majú vstup na afterparty zadarmo v cene vstupenky.

Vstupenky na koncert, ktorý sa uskutoční v bratislavskom Majestic Music Clube, sa dajú zakúpiť exkluzívne cez Predpredaj.sk: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/5181/movits-swing-thing–papa-django.  Hudbu Movits!, viac informácií o koncerte a súťaže o vstupenky fanúšikovia nájdu vo vysielaní Rádia_FM. 

Predbežný line-up večera:
19.00 Doors open
20.00 SOLID MOVE
20.45 SWING THING & PAPA DJANGO
21.45 MOVITS!
23.15 – 24.00 SWING THING & PAPA DJANGO
+ after party v Hopkirk bare DJ Max W. ( booking Electro Swing Bohemia ) + DJ Ralf

Cover-Digi22

O MOVITS! 

Mladá švédska electro-swing-hiphopová senzácia oficiálne vstúpila na scénu v roku 2008, debutom Äppelknyckarjazz. Album zaznamenal rekordný úspech v rebríčkoch iTunes. Odvtedy skupina vydáva nový album každý druhý rok. Zatiaľ čo predošlé albumy čerpali inšpiráciu v 60tych a 70tych rokoch, nová doska They tried to bury us, they didn´t know that we were seeds priznáva hudobné motívy z rokov 80tych.  22. októbra 2015  Movits! predstavili nový singel Dansa i regnet, ktorý reprezentuje ich súčasný sound. Aktuálne skupina absolvuje 15 koncertov po Severnej Amerike. Na americké turné nadviaže koncertnou šnúrou po Európe na jar 2016.

Viac info:   www.movits.se  |  www.facebook.com/Movits-103221380808  |  www.swingthing.sk  |   www.facebook.com/swingthing.sk    |    www.facebook.com/DJPapaDjango https://www.facebook.com/events/976823029045036/    

SOFA MOVITS PLAGAT A1 PRINT_02

Zdroj: SOUL FOR SHOW