MICHAL HORÁK vydává očekávaný debut. V novém klipu ho nahání maskovaný Pokáč!

Na svém kontě už má řadu úspěšných videoklipů i vystoupení a bez sebemenenších pochyb patří mezi výrazné představitele mladé generace českých písničkářů. U posluchačů boduje příjemnou civilností, neotřelými hudebními nápady a v neposlední řadě také nakažlivým humorem, který v tom nejlepším slova smyslu navazuje na tradici Svěráka s Uhlířem. 25. října Michal Horák svou dosavadní hudební cestu orámuje očekávaným albovým debutem s prozaickým názvem Michalovo cédéčko. Naladit se můžete už nyní zábavným klipem Netušim (http://y2u.be/HVrwxMFhzf0) s hostujícím Pokáčem. Pražský křest alba proběhne hned dvakrát(!) 3. listopadu v Malostranské besedě. Horákův domovský Hradec Králové se může těšit 6. 12.

Společnej song s Pokáčem visel ve vzduchu už nějakou chvíli, o něco jsme se pokoušeli na Pokáčově podzimním turné, kde jsem mu hostoval, vždycky nakonec ale vyhrál Severní vítr od Uhlíře, což nás dojímalo víc. No a po posledním zkouškovým období na škole se mi zkrátka v hlavě zrodil tenhle nápad rozhovoru mezi hodným profesorem a líným studentem, kterej s Pokáčem dostal úplně jinej rozměr. Produkce nahrávky se chopili kluci z Resoundu v Liberci a scénář klipu si zase vzal na starost Martin Hammerschlag – zkrátka starej dobrej osvědčenej tým,“ říká Horák k písni Netušim.

V jejím klipovém zpracování není nouze o vtipné situace včetně Pokáče, jak ho rozhodně neznáte. „Ono se vám nestane každej den, když jdete ráno do práce, že potkáte zestařenýho Pokáče, jak zběsile nahání nějakýho brejlatýho studentíka. Hradečáci měli nejspíš ke konci dne v mobilech dohromady víc vizuálního materiálu než my na kamerách, což se jim ale vůbec nedivím,“ dodává Michal Horák ke své klipové novince, jež se v minulých týdnech natáčela v Hradci Králové, v pražském klubu Futurum a na Právnické fakultě UK.

Samotné debutové album Michalovo cédéčko, které klip předznamenává, shrnuje Horákovu tvorbu za posledních několik let. Na novince, kterou produkovalo duo Martin Havlen & Niko Jalauzidis, posluchači najdou celkem dvanáct žánrově pestrých písní včetně starších úspěšných singlů jako V 7:25, Hej teto nebo Vysokoškolskej song.

„Skládám a vystupuju vlastně už od třinácti let, a ačkoliv se mě během těch let lidi často na nějaký cédéčko ptali, nikdy jsem si na něj nepřipadal dostatečně způsobilej. No a poslední dobou jsem si už začal říkat, že by přece jen to album nemuselo bejt špatný, a tak jsem do toho praštil. Je to pro mě určitě první velkej milník a těším se na to, co bude následovat. A neskromně musím dodat, že jsem na to cédo patřičně hrdej, protože se povedlo,“ netají svou radost z debutu sympatický písničkář.

Radost může mít Horák i ze zájmu, jaký vzbuzují koncertní křty debutu. První termín v pražské Malostranské besedě byl vyprodán během pár týdnů a tak na tentýž den, neděli 3. listopadu, přidal ještě podvečerní křest od 17:30, o nějž je zájem podobný. Stejně tak je tomu i se křtem 6. 12. v AC klubu v Hradci Králové, kde album pokřtí Pavla Tomicová. V Praze pak bude kmotrem Pokáč.

„Bude to v podstatě koncert, během něhož se pokusím zahrát co nejvíc osvědčených písniček a to nejlíp, jak dovedu. Vzal jsem si k tomu na pomoc Pokáče, Voxela, Vendulu Příhodovou a kamaráda Pavouka, což jsou všechno hosté mých písniček. Pak mi bude taky oporou po většinu koncertu geniální houslista a kamarád Adam Černík, no a na začátek jsem pozval kamaráda písničkáře Pavla Čadka, jehož písničky jsou parádní – a myslím, že to bude supr začátek večera,“ upřesňuje Horák, který v příštím roce vyrazí s debutem na koncertní turné.

Zdroj: SUPRAPHON a.s.