Michal Horák na virtuálnom rande. V novom klipe koketuje na sieti s Berenikou Suchánkovou.

Talentovaný český pesničkár Michal Horák nezaháľa ani v časoch karantény. Zrušené jarné turné, ktoré malo byť jeho prvou samostatnou šnúrou v kariére, nahrádza fanúšikom live streamami zo svojej izby, počas ktorých nezaprie svoj komediálny talent. Cit pre situačný humor a inteligentný nadhľad podčiarkuje v novom klipe a singli Rande. Vznikol ako inak než v jeho izbe a okrem neho samotného si v ňom zahrala mladá herečka Berenika Suchánková, síce mini ale o to zásadnejšiu rolu si navyše „strihol“ i jej otec Michal Suchánek.

„Rovnako ako väčšina ľudí som na začiatku karantény sedel a čumel do steny. No a potom som si spomenul na refrén tejto pesničky, ktorý mi už dlho hral v hlave. Jedným nádychom som dopísal i slohy, v ktorých som sa inšpiroval príbehmi ľudí, ktorí mi o trapasoch na prvých schôzkach písali na Instagrame. Sám som ich konieckoncov tiež pár zažil. A už to bolo,“ vysvetľuje genézu piesne Michal Horák, ktorý patrí k predstaviteľom novej pesničkárskej generácie, ktorá sa na českej scéne objavila po nástupe Tomáša Klusa a Xindla X, a zaraďuje sa tak k menám ako Pokáč a Voxel.

Podobne prirodzene ako samotná pieseň sa vyvinul i nápad angažovať do klipu Bereniku Suchánkovú. „S Bérou sa už poznáme dosť dlho a pôvodne sme spolu mali pred korona-krízou naspievať duet, ktorý sme nakoniec museli odložiť, tak snáď naň ešte niekedy príde rad. Ale v okamihu, keď som dopísal tento song, som jej aspoň na diaľku ponúkol túto netradične nakrúcanú hlavnú rolu. A ona na moju radosť súhlasila, ba dokonca sme ukecali i jej otca na posledný zásadný štek v klipe,“ komentuje to Horák, ktorý vlani na jeseň debutoval albumom Michalovo cédéčko.

Pesničkár, ktorý má na konte už množstvo úspešných hitoviek ako Hej, teto!, Netušim (s hosťujúcim Pokáčom) či Je to tak, na novom klipe spolupracoval opäť so svojím dvorným režisérom Martinom Hammerschlagom. Tentokrát im, však spoluprácu sťažili aktuálne obmezenia.

„Domáce nakrúcanie bolo dosť zvláštne. Kto už ste klip videli, tak tušíte, ako divne som musel vo svojej izbe počas nakrúcania pôsobiť. Sám som si bol kameramanom a v podstate i režisérom, i keď som mal stále „na drôte“ Martina Hammerschlaga, s ktorým sme robili všetky predošlé videoklipy. Našťastie som ale zdarne natočil to, čo sme chceli, a snímam klobúk dole pred Martinom, ktorý z toho vybral úryvky tak, že sa na to dá pozerať,“ podotýka Horák.

I napriek všetkým komplikáciám a špecifikám domáceho nakrúcania, však vznikol videoklip, ktorý zaručene vyčaruje úsmev na tvári, čo nám všetkým v súčasnej situácii rozhodne dobre padne. A ktovie, možno poslúži i ako inšpirácia pre ostatných, keď príde na randenie v karanténe…

Zdroj: TS