Mezinárodní cena Emmy je konečně v Česku! Tvůrci seriálu #martyisdead rozbalili „televizního Oscara“.

Když před půldruhým rokem avizoval producent Milan Kuchynka natáčení #martyisdead, popsal děj seriálu jako „příběh, který se prolíná s realitou, a dost možná se odehrává v naší blízkosti.“ Tehdy byla nicméně distanční výuka výjimkou a výběr volnočasových aktivit neomezený.

Z nejnovějších dat projektu Bezpečně na netu vyplývá, že děti od loňska tráví na internetu až o čtvrtinu více času. A se vzrůstající dobou strávenou ve virtuálním světě sílí i některé trendy v jejich online chování, jakými jsou experimentování s různými aplikacemi a sociálními sítěmi nebo navazování nových vztahů s neznámými lidmi. 

Osmidílný thriller o kyberšikaně neztrácí na aktuálnosti, a to nejen v Česku. V programu letošního filmového festivalu Berlinale byl uveden hned dvakrát a za Mimořádný přínos v oblasti audiovize získal Českého lva. K němu teď po více než čtvrt roce od vyhlášení Mezinárodních cen Emmy, které proběhlo v New Yorku bez účasti tvůrců, přibyla soška okřídlené múzy držící v rukou atom.

Tím, že jsme cenu dostali online a během předchozích třech měsíců z New Yorku nedorazila, začal jsem si připadat jako postavy z našeho seriálu. Ale nakonec je tu a reálná,“ říká Milan Kuchynka, producent hrané tvorby internetové televize Mall.tv. Doba je zvláštní, všechno se děje v trochu jiném tempu, než jsme zvyklí, proto i cena Emmy k nám putovala z New Yorku tři měsíce. Ale znovu se ukazuje, že jsou věci, na které se vyplatí čekat. Trpělivost Emmy přináší,doplňují Vratislav Šlajer a Jakub Košťál ze společnosti Bionaut, která je koproducentem #martyisdead a podílí se i na jeho připravovaném pokračování #annaismissing.

Ústředním motivem chystané novinky je vyšetřování únosu dítěte za účelem natáčení a prodeje nelegálních videí. Původně plánované uvedení na jaře 2021, které počítalo s paralelní distribucí na internetové televizi Mall.tv a v kinech, bylo s ohledem na pandemickou situaci odloženo. V současnosti probíhají online castingy a seriál bude mít premiéru na podzim letošního roku.

Jak probíhá převzetí Mezinárodní ceny Emmy v lockdownu, sledujte zde:
Link: https://www.mall.tv/martyisdead/emmyboxing

Účinkují: Olesa Kuchynková, Milan Kuchynka, Vratislav Šlajer, Jakub Košťál
Kamera: Eliška Kuchynková
Střih: Jan Šebek
Hudba: Drtikol (Tillburg West), Ondřej Brzobohatý

Zdroj: TS