MEDITACE & RELAXACE s klasickou hudbou – Supraphon prvýkrát vydáva takto ladenú kompiláciu.

V piatok 24. februára vydáva Supraphon album Meditace & relaxace s klasickou hudbou, ktorý je špeciálne vystavanou kolekciou najkrajších skladieb svetových klasických autorov.

Na CD sa fanúšikovia klasiky môžu započúvať napríklad do Koncertu pre gitaru, sláčiky a basso continuo Antonia Vivaldiho, Koncertu pre flautu, fagot, sláčiky a čembalo Wolfganga Amadea Mozarta alebo do Koncertu pre dve husle a sláčikový orchester Johanna Sebastiana Bacha.

Na albume sa nachádzajú tiež diela Julesa Masseneta, Antonína Dvořáka, Ludwiga van Beethovena, Georga Philipa Telemanna a Georga Friedricha Händela. Vždy v majstrovských interpretáciach gitaristu Lubomíra Brabce, huslistu Pavla Šporcla, violončelistu Jířiho Bárty, klaviristu Jana Simona, Pražského komorního orchestru, České filharmonie, Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, Pražské komorní filharmonie a v podaní mnohých ďalších špičkových umelcov a orchestrov.

Producent Supraphonu Alan Piskač na margo albumu hovorí: ,,Vedci už klinicky potvrdili, že počúvanie klasickej hudby zvyšuje priestorovú orientáciu a stimuluje činnosť mozgu, pôsobí proti poruchám spánku a upokojuje. Účinkuje pozitívne bez ohľadu na to, či ju prevádzkujeme aktívne, alebo ju len prijímame ako poslucháči. Hudba je tými najkrajšími dverami k uvoľneniu. Počúvanie klasickej hudby môže byť príjemnou cestou k meditácii a relaxácii.”

Album Meditace & relaxace s klasickou hudbou navodí viac než sedemdesiat minút príjemnej atmosféry pre odpočinok, zaspávanie a únik od každodenného stresu. Takto zameraná kompilácia vychádza vo vydavateľstve Supraphon poprvýkrát. Album vychádza za podpory Classic Praha.

Album na Supraphonline: www.supraphonline.cz/album/289175-meditace-relaxace-s-klasickou-hudbou

ZDROJ : SUPRAPHON / SOUL FOR SHOW 2017