MATĚJ VÁVRA prináša babie leto svojím prvým českým singlom – Poď ke mně blíž.

Český spevák a hudobník Matěj Vávra sa po účasti v šou X–Factor rozhodol usadiť na Slovensku. Už tri roky žije a tvorí v Bratislave, preto v pravidelných intervaloch spája sily so slovenskými producentmi a umelcami. Inak to nie je ani tentokrát. Matěj sa vracia v novej skladbe Poď ke mně blíž, ktorá je jeho prvým singlom naspievaným v češtine. Rovnako ako pieseň samotná, aj videoklip k nej sa zrodil na Slovensku.

Po singlovom debute Homeless Song a následnom vlaňajšom druhom singli Welcome To My World sa spevák Matěj Vávra vracia do éteru v novej piesni Poď ke mně blíž. Skladba absolvovala svoju premiéru uprostred slnečných jesenných dní babieho leta, v nedeľu 1. októbra v sprievode sviežeho videoklipu s letnou atmosférou.

Matěj, ktorý si text i hudbu rovnako ako pri predošlých singloch opäť zložil sám, sa po prvýkrát na chvíľu rozlúčil s angličtinou. Poď ke mně blíž je mojím prvým singlom v češtine. Nebude však určite jediným, pretože v hlave už nosím nápady na ďalšie skladby,“ prezrádza spevák. Ako dodáva, hoci sa mu jednoduchšie tvorí a spieva v angličtine, už dávnejšie chcel mať skladby aj vo svojej materinskej reči. „Výhodou češtiny je, že pri počúvaní pesničiek budú ľudia textom viac rozumieť. Ďalšia vec je, že výpovedná hodnota je naozaj silnejšia, keď človek tvorí vo svojom rodnom jazyku.“

V sexi hudobnej spomienke na leto Matěj opisuje príbeh, v ktorom figuruje on a žena, ktorá ho okúzlila. Nový song sprevádza dynamický dancehallový beat. Po produkčnej stránke Matěj aj naďalej tvorí s producentom Maiky Beatz, ktorý je podpísaný tiež pod jeho predošlým singlom Welcome To My World.

Na režisérsku stoličku pri nakrúcaní videoklipu sa tentokrát posadila mladá a talentovaná slovenská umelkyňa s pseudonymom Structuram, pochádzajúca z Piešťan, ktorá má už na konte videoklipy pre Rytmusa, Daru Rolins či Laris Diam. Nakrúcalo sa počas jedného celého dňa v jej rodnom meste. Okrem Matěja si na pľaci zahralo tiež niekoľko modeliek, s ktorými si spevák „strihol“ letnú párty vo fontáne. „Zo songu sa teším a v prvom rade sa chcem poďakovať celému tímu, vďaka ktorému sme celý tento projekt dali dohromady. Atmosféra na pľaci bola príjemná a ja verím, že si ľudia túto skladbu užijú a že ju budú počúvať radi,“ odkazuje fanúšikom.

A čo dodáva na margo svojich plánov na zvyšok roka 2017 a na nadchádzajúci rok? „Do budúcna sa môžete tešiť na ďalšie české veci. Na budúci rok by som rád vydal EP a vzhľadom na moje aktuálne tvorivé obdobie, bude pravdepodobne celé naspievané v češtine…“

Videoklip Poď ke mně blíž:
Réžia: Structuram
Make-up & Hair styling: Mischel Warenits
Make-up & Hair assistant: Barbora Kubi
Styling: Mischel Warenits, Zoot

www.slavica.cz/
www.facebook.com/MatejVavraOfficial
www.instagram.com/instalukasdvorak

Zdroj: TS