„Máme rádi jazz, však má to svoji mez“ Spievajú Ondřej Gregor Brzobohatý a Vojtěch Dyk vo svojom novom videoklipe, kde striedajú jazzový klub s trampovaním!

Spevák a skladateľ Ondřej Gregor Brzobohatý vydal vlani na jeseň svoj druhý autorský album Universum, ktorý je po hudobnej stránke mixom popu, funky, soulu a jazzu. Texty sa uberajú od hĺbavých, premýšľavých polôh až k svojbytnému humoru.

Prvou skladbou z tohto albumu, ktorá dostala svoju vizuálnu podobu, bolo dueto Je toho moc, ktoré Ondřej naspieval s Martou Jandovou. V réžii Benedikta Renča v ňom kritizujú zlú náladu, arogantných politikov i drzý bulvár.

Najnovšia pieseň, ku ktorej v týchto dňoch vznikol videoklip v réžii samotného Ondřeja G. Brzobohatého, je naplnená nadhľadom a muzikantským žartovaním. Volá sa Máme rádi jazz – a v duete tu spieva Ondřej s Vojtěchom Dykom. 

„Pieseň Máme rádi jazz je s veľkým nadhľadom mienená ako oslava jazzu. Zároveň si robíme žarty zo všetkých jazzových muzikantov, ktorí tento žáner stavajú na piedestál hudby. Preto tá štylizácia do trampíkov, ktorými sa zasa pre zmenu často pohŕda. Hudbu skrátka nemožno škatuľkovať a odsudzovať za to, že sa jej poslucháči štýlovo líšia. Ja som trebárs odmalička počúval ako Brontosaurov tak aj Herbieho Hancocka,” glosuje svoj klip Ondřej G. Brzobohatý. Na jeho vzniku spolupracoval s kameramanom Markom Jarkovským a strihačom Tomášom Klímkom.

V súčasnosti sa v Hudobnom divadle Karlín pripravuje uvedenie muzikálu Legenda jménem Holmes z pera Ondřeja G. Brzobohatého o legendárnom detektívovi Sherlockovi Holmesovi, kde hlavnú rolu stvárni práve Vojtěch Dyk. Svetová premiéra v réžii Gabriela Barreho sa uskutoční 18. októbra 2018.

Album UNIVERSUM: https://supraphon.lnk.to/OndrejGBrzobohatyUniversum

Zdroj: TS