Majk Spirit svojim výkonom počas Fight Night Challenge 2 prekvapil aj skúsených fighterov!

Vynikajúca atmosféra, atraktívne zápasy, ale aj zranenia. Fight Night Challenge 2 priniesol niekoľko prekvapení. Plná bratislavská NTC Aréna  potešila organizátorov a ukázala, že bojové športy sa tešia veľkej obľube divákov. Svoju zásluhu na tom majú aj populárni raperi, ktorí sa rozhodli využiť svoj vplyv a motivovať fanúšikov k športovaniu a prekračovaniu vlastných komfortných zón.

Odštartoval to Rytmus, ktorý aj minulý týždeň ukázal naozaj dôstojný zápas a vyhral nad Molochom. Majk Spirit a Separ takisto predviedli výborný zápas, ktorý sa však pre zranenie Separa musel ukončiť skôr. Obľúbený raper má zlomený nos. Zranenia sa však nevyhli ani skúseným fighterom –  Paťo Jevický má po zápase zlomené rebrá. Všetci bojovníci, vrátane raperov, predviedli skvelé zápasy. Organizátori už teraz sľubujú, že Fight Night Challenge 3, ktorý už chystajú, prinesie rovnako kvalitné zážitky.

Bojové športy sú stále populárnejšie a nachádzajú v nich záľubu rovnako muži ako aj ženy. Svoju zásluhu na tom majú aj populárni raperi, ktorí tvrdo makali, aby sa postavili do ringu a ukázali tak svojim fanúšikom, že sa všetko dá, ak sa chce. Ako prvý to už dávnejšie odštartoval Patrik „Rytmus“ Vrbovský a teraz sa mu podarilo „nakopnúť“ aj ďalších kolegov.  

„Už mám toho za sebou dosť, mohol by som si užívať, ale rozhodol som sa vyskúšať niečo nové. Mojim cieľom je motivovať k športu mladých, ale nielen mladých. Ja mám o 5 rokov 50-ku a asi nie je bežné, že si niekto dáva v 45  fight na 4 kolá. Čiže, aj toto je odkaz,“ povedal po zápase Rytmus.

shot by zetak | instagram.com/matuszetak

Organizátori vyjadrili veľkú spokojnosť, galavečer vyšiel výborne. Všetky zápasy priniesli výborné zážitky a zábavu, pričom mnohí fighteri prekvapili.

„Diváci mohli sledovať atraktívne zápasy na vysokej športovej úrovni. Verím, že sme im ulahodili. Bolo sa na čo pozerať od samotného začiatku, keď už prvý zápas medzi Mišalkom a Zoldom ponúkol vyrovnaný, oku lahodiaci box. Mňa osobne svojim výkonom veľmi príjemne prekvapili Yael a Majk Spirit. Ich nasadenie bolo perfektné. Klobúk dolu. Určite nesklamal Vlasto Čepo, je to veľmi tvrdý a skúsený boxerista. Teší ma výhra Rytmusa aj Attilu Végha. Attila s Emanuelom Newtonom ukázali, že sú právom obaja bývalí šampióni Bellatoru,“ teší sa jeden z organizátorov Fight Night Challenge Eduard Gerek zo Spartakus Fight Gym.

 Majk Spirit sa so Separom stretol v ringu na záver celého podujatia a ich súboj bol vyvrcholením programu. Obaja predviedli výnimočné nasadenie, no zápas sa musel predčasne ukončiť pre zranenie Separa.

shot by zetak | instagram.com/matuszetak

„Separ si zaslúži veľký rešpekt aj vďaku. Vážne sa zranil už počas tréningu, no napriek tomu zápas neodvolal. Obaja sme to brali naozaj vážne,“ uviedol Majk Spirit. 

Separa z NTC Arény odviezli rovno do nemocnice so zlomeným nosom, no našťastie je už v poriadku. Nebolo to však jediné zranenie počas zápasov.

„Mrzí nás zranenie Paťa Jevického, ktorý má zlomené rebrá. Okrem neho a Separa sú našťastie všetci chalani v poriadku, čo je pre nás mimoriadne dôležité. Separove zranenie sa žiaľ udialo približne 2 týždne pred turnajom, patrí mu preto náš obrovský rešpekt, že aj napriek zlomenému nosu do zápasu nastúpil. Pre Jevického aktuálne zabezpečujeme vyšetrenia v jednej z najlepších kliník na Slovensku, s ktorou dlhodobo spolupracujeme a s ich nadštandardným prístupom k pacientom sme mimoriadne spokojní. Sme presvedčení, že s ich pomocou aj Patrik bude čoskoro úplne fit,“ dodal Eduard Gerek. 

shot by zetak | instagram.com/matuszetak

 Organizátori už teraz chystajú Fight Night Challenge 3. Jeden zo zápasov už oznámili. Počas tretej série sa v ringu predstavia Marek Bartl z OFA a Kajo „Bomby“ Ryšavý zo Spartakus Fight Gym. Samozrejme fanúšikovia sa môžu tešiť aj na ďalšie zaujímavé zápasy, ktoré budú postupne v priebehu nadchádzajúcich mesiacov odhaľovať. Zatiaľ si užívajú eufóriu po výborne zvládnutej FNC dvojke.

„Obrovská vďaka patrí všetkým fanúšikom v hale, ale tiež divákom prenosu. Ďakujeme im spoločne s celým tímom za dôveru, ktorú nám prejavili aj napriek problémom, ktoré nás postretli v priebehu vysielania Fight Night Challenge 1. Urobili sme maximum pre to, aby sa podobná situácia nezopakovala. Zainvestovali sme nemalé peniaze do spolupráce s francúzskou spoločnosťou, ktorá nám stream po celú dobu vysielania kontrolovala a dávala reporty. Rovnako moja nesmierna vďaka patrí celému organizačnému tímu, všetky zložky sa pri príprave nadreli a ja si to nesmierne vážim. Samozrejme by som rád poďakoval aj všetkým partnerom. Bez nich by tento náročný projekt nebolo možné uskutočniť. Napokon nesmierna vďaka a rešpekt patrí všetkým fighterom, či už tým profesionálnym, ale tiež takým, ktorí sa bojovým športom za iných okolností nevenujú, resp. sa s nimi stretávajú len na rekreačnej úrovni. Na niekoľko mesiacov vstúpili do kolotoča nekomfortu a odriekania, tvrdej driny, namáhavých tréningov a prípravy akú zažívajú profesionálni bojovníci. Zvládli to bravúrne, o čom nás presvedčili v ringu,“ uzavrel Eduard Gerek.

Čo je to FNC:

Fight Night Challenge je organizácia, ktorá prináša unikátny typ turnajov. Umožňuje amatérskym i profesionálnym zápasníkom vybrať si štýl bojového umenia a nastaviť si vlastné pravidlá boja. Zápasy celebrít sa už vo viacerých zahraničných krajinách tešia veľkej obľúbenosti. Zapájajú sa inluenceri, youtuberi, tik-tokeri, raperi, herci, ale napríklad aj modelky. Samotnému zápasu predchádza poctivá, niekoľkomesačná príprava, ktorá nesúvisí iba s tréningami, ale tiež s diétami a dodržiavaním správnej životosprávy. Na Slovensku sa pod organizáciu podujatia podpisuje eventová agentúra Evency v spolupráci so športovým klubom Spartakus Fight Gym.

Zdroj: NK Factory
Foto: Fight Night Challenge