ĽUDOVÉ MLADISTVÁ UZATVÁRAJÚ OBDOBIE DEBUTU ANIMOVANÝM KLIPOM KU SKLADBE HÚSKY.

Jazzovo-folklórna skupina Ľudové Mladistvá dnes vydáva svoj vôbec prvý animovaný videoklip k piesni Húsky. Videoklipom kapela uzatvára odbodbie debutovej nahrávky Viete ako, z ktorej skladba pochádza.

Tak ako je pieseň Húsky výrazne odlišná od tých ostatných skladieb na albume, aj novovydaný animovaný videoklip je zmenou od predošlých štúdiových či hraných videoklipov. Jedná sa o priam notoricky známu detskú ľudovú pieseň s jednoduchým nápevom, ktorej melancholickú atmosféru efektne dopĺňa monochromatický videoklip s tradičnými výjavmi zo slovenskej dediny.

Samotný autor videoklipu, animátor Slavomír Turanec hovorí, že ho pieseň nadchla svojou emotívnosťou a prácu na samotnom videoklipe popisuje ako “dobrodružnú a dlhú”. „Bolo to pre mňa niečo nové, nakoľko pri animácii tejto piesne som sa snažil o neštylizovanosť, avšak zároveň som chcel zachovať ornamentálnosť,“ dodáva.

Pieseň vznikla doma v obývačke u Martina Majla Štefánika, autora konceptu Ľudové Mladistvá, a stala sa aj verziou vydanou na albume. „Špeciálnu atmosféru a náladu, ktoré panovali v daný večer u mňa sa nám už v nahrávacom štúdiu nikdy nepodarilo vytvoriť.” Cieľom bolo priniesť posolstvo matky, spievajúcej uspávanku svojmu dieťaťu. „Každá jedna to však prežíva po svojom a presne to zrkadlí táto skladba – tri matky a tri prevedenia uspávanky v jednej skladbe,” vysvetľuje Majlo.

Kapela vydaním videoklipu Húsky ukončila éru debutu Viete ako a v súčasnostizačína pracovať na druhom albume.

Zdroj: TS