Ľudia De ste?! zakričali Sematam a bola z toho riadna párty!

Pozitívna energia, zábava, irónia – to všetko a k tomu perfektné rytmy a slovenský text nájdete v novom videoklipe k piesni De ste?! nitrianskej funkpopovej skupiny Sematam. Svieži vtipný klip strieda časti boybandovej kapely, mladíckeho bláznenia a porušovania zákazov či zvádzania žien.  Formácia ním však upozorňuje aj na nedostatok zábavy v meste.

Sematam je nitrianska kapela hrdá na svoj pôvod. Dokazuje to v najnovšom klipe nielen prezentovaním mesta a jeho pamiatok, ale svoje rodné mesto opisuje aj v texte. „Povedzte mi načo potom načo to je, keď Pribina si so mnou asi nepripije“ – znejú posledné verše piesne. „Rande so svojím mestom“ poňala skupina naozaj originálne.

sematam_foto6

„Skladba De ste?! vznikala s podobným postojom, s akým pristupujeme nielen k našej hudbe, ale i koncertom,“ vysvetľuje spevák a líder kapely Marek Kutnár. Podľa jeho slov ide o veselú nadnesenú, miestami až recesistickú skladbu, ktorá obsahuje odkazy na skupinu Tublatanka či chválospevy na kultúrne dedičstvo v kontraste s výpoveďou o vlastnej prízemnosti.  Rovnako veselý mal byť takisto aj klip. „Ľudia sa v živote trápia kadečím, no my nechceme byť  tvorcami a interpretmi muziky, pri ktorej sa budú ďalej opúšťať,“ dopĺňa sympatický talentovaný mladík, ktorý však netvrdí, že vážne témy sa v repertoári Sematam neobjavia. Kapela to berie tak, že sa aktuálne nachádzajú v mladíckej fáze a tú pieseň reprezentuje – chcú zabávať seba i druhých.

Narážkou na nudu skupina upozorňuje v texte piesne. Kapela chce žiť v meste, kde to žije, a práve o to sa snaží i zábavným videoklipom. Preto siahli po dôchodcoch a boybande a snažili sa klip naplniť pozitívnou energiou.

sematam_foto5

Strojcom videoklipu je Igor Smitka, ten je zodnovedný za kameru a produkciu. Sematam ho odpremiérovali spoločne s koncertom 5. augusta v Pečiatkárni , ako inak v Nitre.

Kapela Sematam vznikla v roku 2007. O tri roky neskôr vyhrala hudobnú súťaž mladých kapiel Rock Me Fest. Dychové nástroje sa stali nevyhnutnou súčasťou skupiny v roku 2012. Aktuálne má skupina sedem členov a pracuje na svojom prvom albume, ktorý plánujú vydať v roku 2016.

Zdroj: Marek Kutnár/ Sematam