Luděk Sobota: Holé a trapné dýchání vychádza ako audiokniha. Obľúbený český herec a komik rozpráva momentky z mozaiky svojho života.

Populárny český herec a komik Luděk Sobota je známy svojím absurdným humorom. Fanúšikovia ho poznajú i ako tvorcu zábavných textov –  Luděk Sobota celý život píše kratšie literárne útvary, ktoré vyšli tiež v knižnej podobe. Teraz ich pod rovnakým názvom Holé a trapné dýchání načítal sám autor. Audioknihu vydáva Supraphon ako CD i digitálne a komplet obsahuje celkom 43 príbehov.

Luděk Sobota je takmer prírodný úkaz. Extrémna kombinácia introverta s extrovertom, maximálne úprimného človeka s mužom s komplikovanou dušou, vzdelaného mysliteľa zároveň s výrazným zmyslom pre humor. Číta svoje myšlienky a nápady tak, ako by aj jeho samého trochu prekvapilo, čo napísal. Ide o zaujímavú a miestami nesmierne prekvapujúcu spoveď obľúbeného komika,“ opisuje vznik audioknihy producentka Supraphonu Naďa Dvorská.

V chronológii spomienok, iniciovaných stretnutím s holotropným dýchaním, sa Luděk Sobota vo svojej novej audioknihe venuje zážitkom od detstva, školských rokov a štúdia cez divadelné i filmové udalosti až k zápiskom zo súčasnosti. Jeho príhody a komentáre k nim vyvolajú úsmev na tvári i dlhotrvajúci smiech – smiech, ktorý občas aj zhorkne, keďže Sobota je absolútne úprimný a nekompromisne odhaľuje všetko, čo ho v živote stretlo. V bonuse sa napokon poďakuje, predvedie scénku so svojou milovanou ženou Adrienou a nakoniec i zaspieva.

Nahrávka vychádza ako CD a digitálne v neskrátenej verzii a v celkovej stopáži 3 hodiny a 57 minút.

Zdroj: SUPRAPHON