Leporelo_FM Party: V Bratislave zahrá DJ a producent zo svetoznámeho Kompaktu.

Hudobné vydavateľstvo Kompakt je nielen na poli elektronickej hudby pojem, ktorý rezonuje v ušiach miliónov ľudí na celom svete. Tento label určoval na prelome tisícročí smer techna a house music a dnes vydáva top mená, medzi ktorými najdeme aj také acty ako GusGus, Pet Shop Boys, The Orb, Gui Boratto, John Tejada, Audion, Agoria, Panda Bear, Nick Hoeppner a veľa ďalších.

Patrí medzi nich aj britský producent a DJ narodený v USA, s koreňmi v Iraku a momentálne pôsobiaci v Londýne – DAUWD. Práve toto meno zahrá v Bratislave na pozvanie Leporelo_FM Party v Nu Spirit Clube už 22. mája.

Dauwd vydal svoju prvú EP ‘Whats There‘ na londýnskom dubstepovom labely Picture Music v roku 2011 a práve track Ikopol z tejto EP pritiahol pozornosť svetových mien ako Gilles Peterson, Caribou alebo Nick Hoppner (Ostgut Ton) a média ako Mixmag alebo XLR8R jej dali veľmi pozitívny feedback. Šéf labelu Kompakt Michael Mayer track zaradil do svojho mixu pre kulotvý Faze Magazine a na Slovensku sa tento track dostal aj do rotácie Rádia_FM. Nasledoval release na kultovej značke Ghostly International a momentálne Dauwd pôsobí pod známym kolínskym impériom Kompakt, kde vydal už 3 tituly.

Dauwd premiérovo prichádza na Slovensko 22. mája a v Nu Spirit Clube na Leporelo_FM Party s nim zahrajú aj Michael Priest (Hochspannung!), Nada El (slu:t), Gambo (Modular) a všetci traja protagonisti Leporelo_FM show na Rádiu_FMMilos, SkankBaltazar.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/users/662337″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Dauwd na FB: www.facebook.com/DauwdMusic
Dauwd na RA: www.residentadvisor.net/dj/dauwd
Dauwd na SC: https://soundcloud.com/dauwd

Leporelo_FM Party
piatok 22. Máj 2015
Nu Spirit Club, Bratisalva
DAUWD (Kompakt / Ghostly International / London / UK)
Milos, Skank, Baltazar (Leporelo_FM)
Michael Priest (Hochspannung!), Nada El (slu:t), Gambo (Modular)

www.facebook.com/LeporeloFM
www.facebook.com/nuspiritclub
www.radiofm.sk
www.nuspirit.sk

Leporelo_FM_Party_22052015_INSTA_TEASE

Zdroj: Leporel_FM