Legendární VADER přijedou oprášit zlatý fond jejich diskografie.

Poláci VADER se za svých více než 35 let aktivní existence stali legendami. Světovými pódii protřelá parta, která předskakovala i věhlasné Metallice, přijede oprášit zlatý fond jejich diskografie.

Pamatuje někdo dobu kolem r. 1983, kdy VADER ještě hráli heavy/speed metal? Těžko, v tu dobu objížděli díry někde po polských zapadákovech.

O tři čtyři roky později se však VADER reformovali a s novou sestavou svůj zvuk posunuli do deathmetalového charakteru s výrazným, často až slayerovsky zabarveným thrashovým riffingem, který je pro ně dodnes signifikantní. Velkou měrou této přeměně napomohl legendární bubeník Docent ( 2005), který Poláky nakopl do šílených temp a hnal jejich agresivní projev neurvale vpřed.

Zlomové bylo video „The Darkest Age“ často vysílané na tehdejší, metalu ještě dopřávající MTV z debutu „The Ultimate Incarnation“ (1992) vydaného u Earache. Video je proslavilo celosvětově takřka přes noc a následná, dodnes ceněná alba „De Profundis“ nebo „Litany“ (Metal Blade) jsou neochvějně, a právem, zapsána ve zlatém fondu extrémního metalu. A těmto dvěma deskám spolu s EP „The Art of War“ se již 35 let kvalitativně prověřovaní Poláci přijedou věnovat i do Košic!

VADER jsou světovými pódii protřelí, během svých tisíců koncertů a turné hráli se všemi možnými význačnými interprety a jak se zdá, štěstěna v případě neutuchající popularity je jim stále nakloněna. Však aktuálně i kotví u největšího metalového gigantu Nuclear Blast.

Vader s sebou na turné mají japonské smrt komando DEFILED, jemuž akorát vyšla nová deska u Season of Mist, německé thrashery CHRONOSPHERE kotvící u Century Media a ruské modernisty FALLCIE s hlasem sličné Valentiny Lavrinenko.

VADER / DEFILED / CHRONOSPHERE / FALLCIE
22. 3. 2020 – Košice, Collosseum
FB event: https://www.facebook.com/events/840332479739150
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/324

Vader
https://youtu.be/awapgbtvyIg
https://youtu.be/nL_LUbr60CA
Litany https://youtu.be/uNVmPrfe08Y
De Profundis https://youtu.be/FDo0rvLGsI4

Defiled
https://youtu.be/Zlby_bqNSxM
https://youtu.be/SrheZiL_QWI

Chronosphere
https://youtu.be/gAnmdXcAeYU
https://youtu.be/7EiezWqDGq8

Fallcie
https://youtu.be/oDeXMAyabYs
https://youtu.be/ai9h2-W1LOk
 

Předprodej viz výše, dále pak v sítích Ticketportal.sk a na baru v klubu Collosseum.

Zdroj: TS