Lady Praga uvede nový singl 2+1 a chystá se na Slovensko.

Pražský pop-jazzový kvartet Lady Praga o sobě dává vědět novým singlem a klipem s názvem 2+1. Na podzim míří také na Slovensko, kde odehraje společné koncerty s písničkářkou Lucií Šútorovu.

Lady Praga uvede brzy repertoár vznikající poslední dva roky. V mnoha aspektech se bude jednat o přelom v kapelní tvorbě. Probíhající pandemie přiměla hudebníky k práci v oblasti nahrávání, mixu a produkce v domácích podmínkách, s absencí studia se však formace vypořádala na výbornou. Autorem hudby a textu zbrusu nového popového recitálu 2+1, jenž se obešel bez rytmiky a sází na sílu pojetí zpěvačky Veroniky Bergmanové, je frontman a baskytarista Martin Knesl.

„Možná to bude znít jako klišé, ale tématem je výpověď, kam až může člověka dohnat láska a tolerance k tomu druhému. Někoho natolik milujete, že s ním zůstanete i přes milostný trojúhelník. Zkrátka se to snažíte vydržet a vše překousnout. Inspiroval jsem se příběhy v okolí, já bych něco takového nezvládl. Navíc je pro mě vždy výzvou psát písničky, které poté dotváří Veroničin přednes a ženský pohled, “ říká ke vzniku Knesl.

Kapelu, pohybující se na scéně od roku 2016, tvoří kromě Knesla a Bergmanové také pianista Jan Kubín a bubeník Karel Kříž. Diskografie zahrnuje desky Sociální experiment (2017) a Bez retuší (2018). Na podzim tohoto roku se však chystá natočit třetí, prozatím bezejmenné, album.

Lady Praga představí novinky v nejbližší době na pódiích v Neratovicích, Chýni, Českých Budějovicích a Jihlavě, chystá se do Polska v rámci koncertů s jazz popovou kapelou Sie Zobaczy.

Zdroj: TS