Kylie Minogue býva v autobuse!

Organizátor bratislavského koncertu popovej divy Kylie Minogue, ktorý sa bude konať 19. októbra 2014 v Slovnaft arene, má konečne k dispozícii úvodné informácie a požiadavky od jej menežmentu.

Ide zatiaľ len o pár stranový dokument, tzv. „advanced rider“, avšak aj z neho je zrejmé, že požiadaviek nebude málo.

Už len počty lokálnych pracovníkov sú zaujímavé:
– 70 x stage pomocníci
– 24 x horolezci, resp. ľudia so skúsenosťami pracovať vo výškach
– 2 x operátor vysokozdvižného vozíka
– 1 x obsluha – cherry picker
– 6 x spot operátori
– 3 x runner pre produkciu
– 4 x asistentka do cateringu
– 1 x wardrobe asistentka
– 1 x catering-runner
– 2 x elektrikár
– 16 x security len pre potreby Kylie a jej sprievodu – čisto pre potreby umelkyne 2x security musia byť ženy
– 100 x security počas akcie

Tour manager a production manager si vyhradzujú právo prepustiť kohokoľvek z lokálnych pracovníkov, ktorí javia známky, že pracujú pod vplyvom alkoholu resp. iných omamných látok!

Samotný „touring crew“, teda sprievod Kylie, vrátane kapely a tanečníkov tvorí asi 70 ľudí. Cestujú buď lietadlami, resp. na kratšie vzdialenosti majú špeciálne upravené luxusné autobusy, ktorých je dokopy 10. Jeden z nich je navrhnutý a vyhradený výlučne pre potreby Kylie Minogue. Je to v podstate menší zariadený bytík, vybavený vlastnou kúpeľňou, spálňou a obývačkou. Ani kapela, či tanečníci sa nemajú na čo sťažovať. V ich autobusoch je spacia časť pre každého muzikanta, resp. tanečníka.

Technika celej šou je naložená v 22 kamiónoch. Vzhľadom na fakt, že ide o „indoor“ koncert, ktorý sa bude konať v hale, tento obrovský počet kamiónov naznačuje, že do Bratislavy zavíta jedna z najväčších šou, aké tu kedy boli.

Viac info nájdete na www.xl.sk

Vstupenky a balíčky na bratislavský koncert Kylie Minogue si môžete zakúpiť na https://www.xl.sk/koncerty/kylie-minogue/buy

kylie_minogue_poster_a1_02_144

Zdroj: XL