Kylie Minogue – Kiss Me Once Tour | 19.10.2014 | zimný štadión Ondreja Nepelu | Bratislava | Foto: Ján Vlk – Dreamwolf

Náš fotograf Ján Vlk – Dreamwolf vám prináša fotky z koncertu austrálskej popovej divy Kylie Minogue, ktorý sa konal 19. októbra na zimnom štadióne Onreja Nepelu v Bratislave v ramci jej Kiss Me Once tour.

Ako predskokan sa v Bratislave predstavil francúzsky dídžej Louis La Roche. Má len 24 rokov a podarilo sa mu zahriať publikum pred príchodom hlavnej hviezdy veľmi kvalitne. Po predskokanovi nasledovala hlavná hviezda večera, popová diva Kylie, na ktorú sa všetci tešili. Speváčka sa sústredila na prierez svojej 26-ročnej kariéry, ale predstavila aj šesť pestničiek z posledného albumu Kiss Me Once. Kylie zaujala hneď od prvých taktov úvodnej piesne „Les Sex“ z nového albumu. Pri ďašej piesni „In My Arms“ poslala speváčka do publika otázku: „Bratislava, ako sa cítiš v mojom náručí?“ Priaznivci sa dočkali starších ale aj novších hitov. Nechýbali piesne ako „Timebomb“, „Step Back In Time“, „Your Disco Needs You“, „I Should Be So Lucky“ . Najväčší úspech mal hit „Can’t Get You Out Of My Head“, pri ktorom si zaspieval celý „zimák“. Počas koncertu zaujala elegantnou šou, svetelnými efektami, premietaním videí na veľkom plátne za pódiom, pestrím šatníkom a množstvom tanečníkov. Záver s prídavkom „Into The Blue“ sa niesol v znamení svetelných efektov a vybuchujúcich konfiet. Koncert Kylie si môžete vychutnať len z tohto uhla, lebo manažment kapely fotografom dovolil fotiť len z diaľky od zvukárov…

kylie_2014_dreamwolf_14
Kylie Minogue – Kiss Me Once Tour

Mini profil KYLIE MINOGUE (AUS): Kylie Minogue, menom Kylie Ann Minogue je austrálska speváčka, skladateľka, herečka, dizajnérka, módna ikona a v neposlednom rade filantropka. Narodila sa 28. mája 1968 v austrálskom Melbourne. Na hudobnú scéne vstúpila v roku 1987 s remakom skladby The Locomotion, ktorý sa držal na 1.mieste austrálskej hitparády počas siedmych týždňov a stal sa z neho najväčší singel hit v Austrálii v 80.rokoch. V roku 1988 Kylie vydáva svoj debutový album s jednoduchým názvom „Kylie“, ktorého predaj presiahol číslo 2 milióny a bol 7x platinový, čo sa predtým nepodarilo žiadnej ženskej interpretke. Od vydania prvého albumu už prešli viac ako dve dekády a Kylie Minogue sa stále drží na hudobnom výslní. Je niekoľkonásobnou držiteľkou Brit Awards, Grammy Awards,cien ARIA, má na svojom konte viac ako 70 miliónov predaných albumov, vo Veľkej Británii ju vyhlásili za najvplyvnejšiu celebritu, je držiteľkou vyznamenania Order of the British Empire – Radu britského impéria za jej prínos k hudbe. Nový, už dvanásty štúdiový album s názvom ‘Kiss Me Once’ vyšiel v marci 2014. Je to jej prvý štúdiový album od roku 2010, kedy vydala album ‘Aphrodite’, a tiež jej prvý album vydaný vo vydavateľstve Roc Nation Management. Výkonnými producentmi bola sama Kylie a Sia Furler, viac známa len ako Sia, austrálska speváčka a skladateľka, ktorá zložila aj úvodnú skladbu albumu. Na albume sa ďalej spolupodieľali Pharrell Williams, ktorý napísal a produkoval skladbu ‘I Was Gonna Cancel’, Ariel Rechtshaid (HAIM) na skladbe ‘If Only’, MNEK na skladbe ‘Feels So Good’ a Greg Kurstin na bonusovom traku ‘Sleeping With The Enemy … Viac o Kylie Minugue na www.kylie.comsk.wikipedia.org/wiki/Kylie_Minogue alebo FB.

Setlist Kylie Minogue – Kiss Me Once Tour – Bratislava – 19.10.2014:
1. INTRO
2. LES SEX
3. IN MY ARMS
4. TIMEBOMB
5 WOW
6. BAUHAUS DISCO INTRO
7. STEP BACK IN TIME
8. SPINNING AROUND
9. YOUR DISCO NEEDS YOU
10. ON A NIGHT LIKE THIS
11. SLOW
12. CHASING GHOSTS (VIDEO)
13. DOLLSHOUSE MEDLEY including
14. ENJOY YOURSELF INTRO
15. HAND ON YOUR HEART
16, NEVER TOO LATE
17. GOT TO BE CERTAIN
18. I SHOULD BE SO LUCKY
19. SKIRT
20. NEED YOU TONIGHT (INXS)
21. SEXERCIZE
22. SEX SEGUE
23. CAN’T GET YOU OUT OF MY HEAD
24. KIDS
25. BEAUTIFUL
26. KISS ME ONCE
27. GET OUTTA MY WAY
28. LOVE AT FIRST SIGHT
29. LOCOMOTION
30. ALL THE LOVERS
Prídavok:
31. INTO THE BLUE