Kreator, Morbid Angel a Nile sa predstavia v Bratislave!

Bratislavský Majestic a potažmo i všechny slovenské fanoušky světového metalu čeká ve středu 28.11. velký svátek. Do slovenské metropole totiž přijedou velikáni světové metalové scény v čele s KREATOR, MORBID ANGEL a NILE.

Celý koncertní večer začne již v 17:45 vystoupením americké formace FUELED BY FIRE a proto nepodceňte včasný příchod do klubu, jehož dveře se otevřou již v 17:00. Vstupenky jsou stále k dostání v síti Ticketportal nebo přímo v klubu Majestic. Bližší info na www.obscure.cz.

V osmdesátých letech metalovému světu vládl tvrdou rukou thrash metal, a to jak v USA, tak v Evropě, kde megahvězdné velké čtyřce sekundovala už ne tak hvězdná, za to více ostrá německá velká trojka. Bezpochyby největší hvězdou z trojice KREATOR, Sodom a Destruction byli a jsou právě prvně jmenovaní, kteří zejména na kultovních albech „Extreme Aggression“ a „Coma of Souls“ dosáhli toho nejlepšího zachycení nezkrotného ducha evropského thrash metalu. KREATOR v průběhu let dokázali, že jsou schopni experimentovat s výrazovými prostředky a zplodit novátorská alba jako „Renewal“, „Outcast“ nebo „Endorama“. Za posledních deset let, deskou „Violent Revolution“ počínaje, však dokazují, že právem platí za experty zejména na čistou a nefalšovanou thrashovou jízdu, což skvěle dokumentuje i jejich novinka „Phantom Antichrist“. Přesně takhle totiž zní thrash ve své nejlepší a nejčistší podobě.

Kytary opět poctivě řežou jako před pětadvaceti lety, Mille Petrozza štěká jako vzteklý pes a KREATOR mají energii hurikánu. Při poslechu „Phantom Antichrist“ je nad slunce jasné, že Majestic čeká nespoutaná thrashová bouře!

V historii dokázalo vždy jen několik málo umělců dosáhnout pravého ikonického statutu.ve svém daném oboru a pokud přijde na death metal, MORBID ANGEL budou mezi těmi pár vyvolenými. MORBID ANGEL dokázali celou svoji kariéru otřásat hranicemi kreativity a představivosti a každou jejich nahrávku lze označit za průkopnickou a každá jejich nahrávka slouží dodnes zástupům mnohých muzikantů a fanoušků jako nekonečný zdroj inspirace. Od založení v roce 1984 dokázali nejen formovat floridskou scénu a žánr samotný, ale dokázali přivést nejen nové hudební výrazové prostředky, ale díky zájmu zakládajícího kytaristy Treye Azagthotha o okultismus, magii a Necoronomicon, také zcela nový přístup k textům a tématům. Vyberte si sami, která z legendárních nahrávek změnila váš život, „Altars of Madness“, „Blessed are the Sick“, „Covenant“, „Domination“, „Formulas Fatal to the Flesh“, „Gateways to Annihilation“… všechno nejčistší perly metalové historie.

NILE zůstávají na všech svých deskách věrni tomu, co je dělá výjimečnou kapelou, originální témata a samply starověkého Egypta a Středomoří, naprosto pohlcující atmosféra skloubená s brutalitou. A atmosférou se tentokrát myslí temnota, opravdu hutná temnota, která se po dlouhé věky skrývala v katakombách pohřbených pod nekonečnými oceány písku. Brutalitou potom nezemská síla riffů v kontrastu se silnou melodickou skladbou a účelnými sóly. Nevyhnutelnou nutností pro kapelu, která má ambice opakovaně posouvat hranice žánru, což NILE bezesporu dokázali, je pak duo neotřelých skladatelů a výborných kytaristů Karl Sanders a Dallas Toler-Wade a (ne)lidská sypací mašina George Kollias, mnohými právem považován za současného nejlepšího bubeníka na světě. Slovenští fanoušci se tak můžou těšit na absolutní světovou špičku death metalu po přelomu milénia!

Večer otevře jedna ze špičkových kapel nové vlny old school thrash metalu, FUELED BY FIRE ze slunné Kalifornie. FUELED BY FIRE mixují enerigický thrashing s poctivým DIY přístupem původních kapel z osmdesátých let a dodávají fanouškům extrémní dávky zrychleného tepu, moshovacích pasáží a příval klasických riffů. Thrash is back! Vedoucí postava tohoto souboru Chris Monroy pak ve své druhé kapele Skeletal Remains dokazuje, že v žilách mu koluje čirá esence osmdesátkového old school metalu i v případě death metalu.

KREATOR (ger)
MORBID ANGEL (usa)
NILE (usa)
FUELED BY FIRE (usa)
28/11/2012, Bratislava – Majestic

Zdroj: Obscure Promotion