KOŠICKÝ EKODEŇ – Najväčší piknik v centre mesta.

Tretí ročník úspešného košického podujatia EKODEŇ prinesie piknik priamo do centra mesta. Môžete sa tešiť na deň plný zábavy pre deti aj dospelých – veľké pódium, oddychovú zónu pod slnečníkmi na vakoch Rimo, jedinečný drevený kolotoč, súťaže o hodnotné ceny, varenie na pódiu s primátorom, Thomasa Puskailera a jeho Eco Show, stánky s ekologicky ladenou tematikou aj občerstvením.

Dozviete sa o alternatívnych zdrojoch energie aj o tom, ako sa dá investovať do recyklácie plastov, môžete si vyskúšať, koľko energie vyrobíte šliapaním do pedálov bicykla a nechať sa inšpirovať populárnymi eko dopravnými prostriedkami, akými sú mestské vintage bicykle. Predstavíme vám aj zázračné rýchlorastúce  stromy, ktoré milujú nielen včely.  Študenti z Katedry ekológie Univerzity v Prešove vás presvedčia o tom, že ekológia je zábavná a interaktívna veda. V popoludňajších hodinách ožije pódium tanečným vystúpením v podaní D.S. Studio.

PROGRAM-A5

Na programe je aj Fashion show recyklovanej módy z dielne SPŠ Svidník. Thomas Puskailer a jeho Eco Tour roztancuje nielen vaše deti, ale preskúša vás aj zo znalosti ekologických princípov. Ako sa na poriadny piknik v meste patrí, záver dňa vyvrcholí koncertom skvelých Medial Banana. Predskokanom je kapela Kvety v podpaží. Podujatím sprevádza moderátor Ludwig Bagin. Tešíme sa na vás, príďte spolu s nami vytvoriť tú pravú piknik atmosféru, ako sa na vstup do košického leta patrí!

Dátum: 24. jún
Miesto: Košice, Hlavná ulica, súsošie Immaculata – horná brána
Organizátor: Resonance
Spoluorganizátor: Mesto Košice
Pod záštitou primátora mesta Košice Richarda Rašiho
www.resonance.sk
https://www.facebook.com/Resonancesk/
https://www.facebook.com/events/473857742806374/

CITYLIGHT

Zdroj: Resonance