Koncert neapolského tria Suonno d’Ajere.

Hudobné trio Suonno d’Ajere, založili v roku 2016 v Neapole Irene Scarpato (spev), Gian Marco Libeccio (klasická gitara) a Marcello Smigliante Gentile (mandolína a mandoncello).

Ich cieľom je spoznávať a šíriť neapolské piesňové tradície. Členovia tria sa špecializujú na rôzne hudobné žánre, ktoré sa vhodne dopĺňajú (jazz, ľudová hudba, klasická hudba). Neapolské piesne ich oddávna fascinujú a sprevádzajú počas celej hudobnej kariéry.

Skupina vychádza z neapolskej piesňovej tradície siahajúcej od šestnásteho storočia až po dnešok. Repertoár tvoria klasické skladby, ktorým vtláča vlastný hudobný štýl.

V roku 2019 vydali svoj prvý hudobný album “Suspiro” a zároveň sa stali súčasťou memoriálu „Je sto vicino a te – 64“, ktorý sa uskutočnil v divadle Palapartenope na počesť najslávnejšieho neapolského pesničkára Pina Danieleho. Vystúpili na slávnostnom udeľovaní Cien Vittoria De Sicu, koncertovali počas medzinárodných stretnutí v rámci Cinema di Sorrento a 1. mája na Námestí Dante v Neapole. V Spilimbergu získali cenu “Premio Folkest – Alberto Cesa 2019” a v roku 2018 sa stali víťazmi prehliadky “SanremoCantaNapoli”.

Koncerty hudobného tria Suonno d’Ajere ponúkajú prenádhernú panorámu neapolskej piesňovej tvorby v jednoduchom ale mimoriadne pôsobivom prevedení.

Dátum: sob 29 feb 2020
Čas: O 18:00
Organizátori : O.z. Ars Ante Portas
V spolupráci s : Istituto Italiano di Cultura, RTVS
Vstup : 5€ / 3€

Zdroj: Istituto Italiano di Cultura