Kolečko se Skórkou dotočili novou komedii Kouzlo derby. V hlavních rolích Jiří Langmajer, Jitka Čvančarová, Ondřej Sokol, Michal Dlouhý, Martin Finger nebo Petra Nesvačilová

Režijní duo Petr Kolečko a Vladimír Skórka právě dotočilo novou celovečerní komedii nazvanou Kouzlo derby. Ve filmu podle scénáře Petra Kolečka se prolíná několik příběhů, které spojuje jedno důležité fotbalové utkání mezi Spartou a Slávií. V hlavních rolích se představí Jiří Langmajer, Jitka Čvančarová, Michal Dlouhý, Petra Nesvačilová, Ondřej Sokol, Martin Finger, Michal Isteník, Robert Nebřenský, Jiří Vyorálek nebo Jiří Lábus. Kouzlo derby se natáčelo během května a června a jen pár dnů po poslední klapce ho tvůrci představili během 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Premiéra v kinech je naplánována na srpen 2025.

„Příběhy našich hrdinů se točí okolo historicky nejvýznamnějšího fotbalového utkání mezi dvěma odvěkými pražskými rivaly – Spartou a Slavií. Nejde však o film určený čistě pro fotbalové fanoušky,“ upozorňuje na důležitou skutečnost jeden z režisérů a autor scénáře Petr Kolečko. „Prostředí letenského stadionu a důležitého zápasu slouží spíše jako kulisa pro rozehrání osobních příběhů jednotlivých postav, které se proplétají a doplňují. Každý z našich hrdinů má k fotbalu a onomu zápasu nějaký vztah a postupně zjišťujeme jaký. Myslím, že fotbal v našem filmu symbolizuje vášeň člověka pro něco v životě, a pozici takové vášně v životě každého z nás. A takovou vášní nemusí nakonec být jen fotbal,“ dodává Kolečko.

První klapka padla letos v květnu. Štáb se pohyboval na mnoha lokacích v Praze, kde postupně rozehrával jednotlivé osudy, a na závěr se pro vyvrcholení filmu přesunul přímo na stadion fotbalové Sparty na Letné. Zde se kromě herců zapojilo do příprav filmu více než 2 000 komparzistů, kteří pomohli vytvořit potřebnou fotbalovou atmosféru.

Svůj příběh má v Kouzlu derby profesorka bohemistiky a kotelní fanynka Sparty v podání Petry Nesvačilové, Michal Dlouhý coby fotbalový komentátor, bývalý hráč a televizní odborník s tváří Michala Isteníka, rozhodčí ztvárněný Jiřím Langmajerem, zamilovaná radní Prahy 7 zahraná Jitkou Čvančarovou, zpěvák ztvárněný Ondřejem Sokolem, Martin Finger jako bývalý šéf fanoušků, který se vrací na stadion po pětiletém zákazu, kdy mu byl vstup odepřen, nebo Lukáš Tran jako mladá naděje Sparty. Ti všichni něco nebo někoho milují a důležitý zápas sezony prožijí úplně jinak.

„Mámě štěstí na skvělé obsazení, zajímavé ale je, že se na place potkaly jen dvojice nebo trojice herců, každý ve svém příběhu,“ prozrazuje Kolečko. „Ondřej Sokol a Martin Finger jsou třeba velcí kamarádi, oba tu hrají, ale vůbec se při natáčení nepotkali. Až teď po poslední klapce tady ve Varech.“

Petr Kolečko i Vladimír Skórka patří mezi nejvýraznější české autory současnosti. Zatímco Kolečkův odvážný humor znají diváci z projektů Padesátka, Okresní přebor nebo Most, Skórka má na svědomí seriály jako třeba Co ste hasiči nebo Národní házená. Oba společně jsou pak podepsaní pod dalším úspěšným komediálním dílem ze sportovního prostředí – hokejovým seriálem Lajna.

Kouzlo derby
Režie: Petr Kolečko, Vladimír Skórka
Scénář: Petr Kolečko
Výkonný producent: Petr Erben
Hrají: Jiří Langmajer, Jitka Čvančarová, Michal Dlouhý, Petra Nesvačilová, Ondřej Sokol, Martin Finger, Michal Isteník, Robert Nebřenský, Jiří Vyorálek, Jiří Lábus, Lukáš Tran a další

TS