Klobouk dole skladbou roka podľa Rádia 1.

Na pražském Rádiu 1 je kultovní vlastně skoro všechno. První studio pod Stalinem, druhé studio nad Bunkrem. Reklama s kozou. Hraní bez playlistu. DJs s logopedickou vadou. Frekvence 91,9FM.

Domácí hitparáda Velká Sedma… No a právě o tu domácí hitparádu nám teď půjde. Pořadí tu nestanovuje tlak playlistu ani rada starších. Od samého začátku, tedy od roku ‘92 je Velká Sedma odrazem vkusu samotných posluchačů Jedničky. Dostat se každé úterý na bednu má svojí váhu. Dostat se ve výročním vydání, které shrnuje celý uplynulý rok, má váhu 50ti týdnů. A to už je vážně celkem HEAVY. Letos se zadařilo Prago Union. “Klobouk dolu“ jako #1 a aby toho nebylo málo mezi pětadvácou nejlepších domácích singlů za rok 2013 najdete ještě “Ona mi, tsunami“ jako #5. Velká věc.

prago union_VAZNA HUDBA_2013_cover_premekponahly_nahled

Navíc kombinace Prago Union a Velká Sedma rokem 2013 neskončila, jak se můžete přesvědčit v aktuálním vydání. Skladba “Bez debat 2 (Drifting Away)“ z bonus CD od PragofkyOdložené chlebíčky / kolabo CD Madame PepperDrummond Meets Prago Union hlídá bramborový flek číslo 4 a ve Velké Sedmě byla prvně už před sedmero týdny.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152006807417933&set=a.196632807932.128662.180212242932&type=1&relevant_count=1&ref=nf
https://www.radio1.cz/hitparada/?chart=1

PRAGOFKA NA NAROZKÁCH RC I V BEDNĚ

První koncert v roce 2014 si Prago Union vystřihli v pražském Rock Café. A na první dobrou. Nejen, že to bylo hraní v plné palbě i s kapelou Champion Sound a na jejich domácím hřišti v Praze. Ale taky šlo hned o celkem sledovaný mejdan, neb se na něm slavilo. Rock Café už je tady 23 let, a to důvod k oslavě rozhodně jest. Mecheche se zadařilo a parta na pódiu i v publiku si mohla notovat „vždycky se radujem, když se lidi sejdou, jen do rytmu se hejbou a nikam nejdou“, neb to se taky v Rock Café 11.1. dálo.

A ještě jednou událostí zapsal se nevýznamně do dějin tento večer, neb na něj dorazil i reportér TV Prima Tomáš Kraus. Svůj osobitý, třeskutý humor vzal samo ssebou a jal se vyzpovídat Kata u partičky fotbálku. Některý informace sice šli jak ve skladbě “Hadí počty“ – pátý přes devátý, ale snaha o nějakou výpověď tam asi byla.

https://play.iprima.cz/style/style-pragounion-pl

Vážná hudba mezi nejlepšími domácími alby roku podle…

Co spojuje seriózní mainstream periodikum, největší domácí hiphopový server s 15-ti letou tradicí, nezávislý blog, magazín (povětšinou) kytarové revolty, východočeské pobočky státního rádia a jeden z nejzajímavějších slovenských serverů věnovaných životnímu stylu? Co mají společného Magazín Týden, BBARAK.cz, PedalBlog.cz, KidsAndHeroes.com, Český Rozhlas Pardubice nebo Doba.sk? Většinou vůbec nic. Jediný průsečík jejich zájmu jsme našli v jejich názoru na album Vážná hudba od Prago Union. Všude tady si totiž myslí, že tahle 4. deska Prago Union patří k tomu nejlepšímu, co u nás (ať už tím myslí jeden, nebo oba břehy řeky Moravy) za rok 2013 vyšlo na světlo denní a co se nořilo do temnoty našich ušních aparátů.

Pojetí je různé. Někde je žebříček a pořadník (tam jsou Prago na 6. místě). Jinde jen tak bez pořadí tip na zajímavou muziku. Někde je v takové společnosti desek 10, jinde 14, 15 nebo 50. Bez debat ale je, že si média dalšího počinu Prago Union nejen všimla, ale také ho náležitě ocenila… Netřeba snad říkat, že hned několik těch odstavců, věnovaných Prago Union, začíná slovy „u nás se sice hiphopu jinak nevěnujeme, ale Prago Union si zaslouží výjimku“. Jinýmy slovy, Prago bodují mezi nejlepšími domácími deskami za rok 2013 bez ohledu na žánry, nejen někde na periferii zájmu na sektářských komunitních serverech. Ostatně jejich nominace na Hudební Cenu Apollo, kde je jen 7 alb dle renomovaných hudebních novinářů, hovoří za vše.

https://www.tyden.cz/rubriky/kultura/hudba/tyden-cz-deset-tuzemskych-alb-roku-2013_293374.html?showTab=diskutovane#.Us3eL9LuL1x

https://www.doba.sk/2013/12/15/50-najlepsich-slovenskych-a-ceskych-albumov-roka-2013/

https://www.rozhlas.cz/pardubice/neon/_zprava/14-nejlepsich-tuzemskych-desek-roku-2014-druha-cast–1295182

https://www.kidsandheroes.com/jak-videla-redakce-kids-and-heroes-rok-2013/

https://pebal.blog.cz/1401/kult-mix-album-roku-2013

https://www.bbarak.cz/clanky/poslechni-si/patnactero-desek-uplynuleho-roku-z-ceskych-luhu-a-haju/

CHAMPION SOUND ZNOVU VÁBÍ PAŘÍŽSKÁ HALA BERCY I KAZETOVÁ MAGIE

Žampyjon Sound je solidní měňavec. Jednou živá kapela, co kryje záda Prago Union. Jindy jako samostatná jednotka, co dělá čest po největších tanečních akcích v Evropě. Přesto, že je zima, kapela nespí, drtí, udržuje se ve formě a napětí. Už loni měla tu čest jako vůbec první živá kapela ve 12-ti leté historii vystoupit na hlavním pódiu taneční monstr akce Juste Debout v the most legendary hale Bercy v Paříži. Že to byl jeden z těch zážitků, co se nedají zapomenout, protože „mění život“. O tom se nemá cenu bavit. Když vidíte 16.000 lidí dávat mexickou vlnu a pařit jak o život při vašem hraní, prostě to s vámi pohne. Že to nebyla začátečnická klika jak od blázince, ale že tam Champion Sound taky něco zanechal. A že se ten otisk jmenuje „dobrý dojem“, dokazuje asi nejlépe to, že se letos vrací na místo činu! Neděle, 2.Března, Bercy, Paříž, Juste Debout 2014. Voilá!

Bercy_Juste_Debout

O 1.000 kiláků napravo mezitím kapelník Radimo finišuje práce na prvním hudebním releasu téhle party – kazetě Heavyweight Tape. 90 minut. 45 minut fejmových breaků a 45 minut striktních studiových jamů. To vše na kazetě, jak mixTAPEový zákon káže. Dohromady něco, na čem se dělá už půl roku, ale venku to konečně bude záhy. No a že má Champion venku i dokument ze svého rekordního více jak šestihodinového maratónského vystoupení na festivalu VotvírákPrago, Majkem Spiritem, PIO, Vecem a MC Geyem v podobě DVD #1SOUND, to se ví, ale zároveň je to jedno z nejlíp skrytých tajemství. A že na tam na letošek chystají další projekt, co tu nemá obdoby, o tom si radši řekneme příště, ať to nevypadá, že se chvástaj…

JÍZDNÍ ŘÁD VOLNÝCH JÍZD

A na závěr info pro všechny, kdo by uvažovali o nabookování Prago Union. Tady je aktuální seznam volných termínů od Února do Května 2014:

Únor 2014:
1.2.         Sobota
7.2.         Pátek
8.2.         Sobota
15.2.      Sobota – možno jedině BEZ kapely

Březen 2014:
7.3.         Pátek
14.3.      Pátek
21.3.      Pátek
22.3.      Sobota
28.3.      Pátek
29.3.      Sobota

Duben 2014:
5.4.         Sobota – možno jedině BEZ kapely
12.4.      Sobota

Květen 2014:
1.5.         Čtvrtek (státní svátek)
2.5.         Pátek
3.5.         Sobota – možno jedině BEZ kapely
8.5.         Čtvrtek (státní svátek)
9.5.         Pátek
16.5.      Pátek
23.5.      Pátek
24.5.      Sobota – možno jedině BEZ kapely
30.5.      Pátek
31.5.      Sobota

Heavyweight_Tape_cover_screenshot

Seznam všech aktuálně potvrzených koncertů Prago Union najdete jako vždy na webu: www.pragounion.cz/koncerty

Zdroj: Prago Union / BOOMBOX booking