King Shaolin v novom singli s českou speváčkou Lenny a Allanom Mikušekom.

Bratislavská kapela na sklonku decembra prichádza s videoklipom ku skladbe Dead Man’s Heart, ktorý reprezentuje ich posledné EP. V novej piesni si zaspievala aj dcéra Lenky Filipovej úspešná česká speváčka Lenny a vo videoklipe si zahral najznámejší slovenský country spevák Allan Mikušek. „Táto skladba je čistou fantáziou, ktorá sa nechala unášať experimentom. Je to song, ktorý znie inak ako doterajšia tvorba King Shaolin,“ hovorí spevák Domi Stoff.

Tentokrát prichádza kapela so spoluprácou so známou českou speváčkou. Spoločné party spolu naspievali u Lenny doma. „Je pre nás veľká česť, že nám v skladbe Dead Mans Heart zahosťovala aj česká speváčka Lenny. Už pri nahrávaní skladby v Prahe odhalila svoje rockové srdce a pokoru, pre ktorú sme si ju veľmi obľúbili. Lenny si úprimne vážime a verím, že sa naše cesty ešte niekedy stretnú,“ prezrádza spevák.

„V príbehu skladby spievam o cowboyovi, z ktorého život spravil mizantropa. Je to síce smutný príbeh, plný bolesti a otupenosti, no aj tak mám toho cowboya rád, on sa totiž adaptoval na svoje prostredie, v ktorom chcel iba prežiť. Skladbu Dead Man’s Heart osobne najradšej hrám z celého nášho aktuálneho koncertného playlistu a prial by som si, aby sme si ju niekedy zahrali live s Lenny, nakoľko ona ju tak nádherne dopĺňa,“ objasňuje prinášajúce posolstvo piesne Domi.

Autorom hudby a textu je Domi Stoff, ktorý je zároveň aj hudobným producentom a aranžérom skladby. O mix skladby sa postaral Andrej Hruška. Videoklip realizovali taktiež pod kompletne vlastnou taktovkou King Shaolin Studios.

Nakrúcanie klipu prebiehalo na Ranči 4C v blízkosti Bratislavy. Jazdecký klub ponúkol ideálnu atmosféru vo westernovom štýle, ktorá spája život mimo ľudskej spoločnosti a lásku ku koňom. „Ako som už spomenul, je to skladba o cowboyovi a najznámejší cowboy na Slovensku je legendárny country spevák Allan Mikušek. Tohoto muža si obrovsky vážim hlavne za to, aký je otvorený a zároveň zábavný človek. S mizantropom naozaj nemajú veľa spoločného, snáď iba vznešenosť. Allan v našom klipe účinkuje so svojím koňom Tornádom v hlavnej úlohe. Bolo to najpodmanivejšie natáčanie, aké som kedy zažil. Chcel by som sa poďakovať všetkým, čo sa na tomto natáčaní podieľali. Od Allana, mystickej ženy až po Ranč 4C, ktorý nám umožnil stráviť krásne chvíle na ich pôde,“ dodáva Domi.

Podľa Allanových slov je kapela King Shaolin skvelá partia veľmi talentovaných muzikantov a hlavne ľudí. „Mám veľmi rád ich muziku. Sú plní života a na javisku je vidno ich pevné vzájomné priateľstvo a rovnaká vlna myslenia a cítenia. Úplne sa navzájom dopĺňajú. A práve aj pre toto všetko som veľmi rád prijal ich ponuku stvárniť hlavnú rolu v ich videoklipe Dead Man´s Heart a rád poviem, že som bol poctený. Samotne to bolo veľmi príjemné a som rád, že aj môj kôň Tornádo si vo videoklipe zahral so mnou. Je to jeho premiéra,“ s úsmevom opisuje spoluprácu Allan Mikušek. „Chcel by som chalanom z King Shaolinu popriať veľa úspechov a aby sa ich kamarátske puto nikdy neprerušilo,“ uzatvára Allan.

Najbližšie kapela King Shaolin plánuje odohrať svoje jarné turné:

6.3. Nové Mesto nad Váhom, BLUE NOTE
13.3. Nitra, MUSIC A CAFE
14.3. Trnava, TEN KLUB
20.3. Košice, KASARNE KULTURPARK
21.3. Prešov, WAVE
24.3. Piešťany, EDEN
28.3. Bratislava, HOPKIRK

Viac informácií o kapele nájdete na jej oficiálnej stránke: http://www.kingshaolin.com
Facebook: https://www.facebook.com/kingshaolinmusic/
Instagram: https://www.instagram.com/kingshaolinmusic/

Informácie poskytol manager kapely Michal Neffe.