Katka Koščová začala šnúru vypredaným koncertom v Prešove.

Katka Koščová včera zaspievala pred vypredaným hľadiskom krásnej historickej budovy Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

Koncert bol prvým z deviatich, ktoré Katku i kapelu čakajú v rámci októbrového turné Na šnúre a vyše deväťdesiat minút hudby bolo odmenených nadšeným standing ovation.

_PAF4474

„Hralo sa nám výborne. O to viac, že sme boli v takomto nádhernom a dôstojnom priestore. Som prekvapená, ako vrúcne nás tu vždy príjme publikum a mám obrovskú radosť z toho, že sme mali plno aj napriek tomu, že tu hrávame pomerne často a že dnes mal u nás koncert aj Peter Nagy,“ zasmiala sa speváčka.

Koščová spolu s klaviristom Danielom Špinerom na tomto turné spojili sily s fantastickými hudobníkmi – harfistom Michalom Matejčíkom a na vybraných koncertoch aj huslistom Stanom Palúchom. Spolu takto odohrajú ešte osem koncertov:
7.10. o 20:00, Košice, Tabačka
10.10. o 16:00, Piešťany, Kúpeľný ostrov, Svetový deň reumatizmu
11.10. o 19:00, Martin, Mestská scéna
12.10. o 19:00, Banská Bystrica, Klub HaD
13.10. o 19:00, Nitra, Synagóga (bez Stana Palúcha)
14.10. o 20:45, Bratislava, Stará tržnica, Rozvojový deň MVRO (bez Stana Palúcha)
15.10. o 19:00, Břeclav, Synagóga (bez Stana Palúcha)
16.10. o 20:00, Nové Mesto nad Váhom, Blue Note

_PAF4588

Počas koncertu si Katka dala na ruku bielu stužku ako výraz podpory pre Bábkové divadlo na Rázcestí a Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici, ktorým župan Marian Kotleba nepodpísal už schválené dotácie na ich projekty. Katka: „To, čo sa udialo v Bystrici je nepochopiteľné a veľmi nebezpečné. Už sme žili v dobe, kde sa cenzurovali názory, zakazovali sa umelecké aktivity, ktoré neboli „vhodné“. Žijeme v demokratickej krajine a to, čo urobil župan banskobystrickeho kraja patrí k prejavom totalitných režimov.“

plagat nahlad

Zdroj: Michal Pivovar