Katka Koščová na šnúre s harfou, klavírom a husľami.

Speváčka Katka Koščová opäť vyráža na turné, séria deviatich koncertov ponesie príznačný názov „Katarína Koščová na šnúre“. Tentokrát sa publiku predstaví s unikátnou komornou muzikantskou zostavou. Okrem klaviristu a spoluautora Dana Špinera sa na pódiách objavia ďalší dvaja špičkoví muzikanti a multiinštrumentalisti – harfista Michal Matejčík a na vybraných koncertoch ako špeciálny hosť aj huslista Stano Palúch.

„Dano spolupracuje s Mišom Matejčíkom na projekte Depeche Mode covers a napadlo ho, či by sme neskúsili prearanžovať naše pesničky s harfou a vzápätí zahlásil, že by sme mali osloviť aj Stanka Palúcha, že to bude určite pekné,“ hovorí Koščová. „Veľmi sa teším na túto spoluprácu. Všetci traja patria k najlepším muzikantom na Slovensku a pre mňa je česť zdieľať s nimi rovnaký koncertný časopriestor.“

20

Katka s touto zostavou hudobníkov odohrá 8 koncertov v slovenských mestách a pridá 1 koncert v Českej republike:

6.10. o 19:00, Prešov, DJZ, Historická budova
7.10. o 20:00, Košice, Tabačka
10.10. o 16:00, Piešťany, Kúpeľný ostrov, Svetový deň reumatizmu
11.10. o 19:00, Martin, Mestská scéna
12.10. o 19:00, Banská Bystrica, Klub HaD
13.10. o 19:00, Nitra, Synagóga (bez Stana Palúcha)
14.10. o 20:45, Bratislava, Stará tržnica, Rozvojový deň MVRO (bez Stana Palúcha)
15.10. o 19:00, Břeclav, Synagóga (bez Stana Palúcha)
16.10. o 20:00, Nové Mesto nad Váhom, Blue Note

Koncert v Piešťanoch bude podporou Svetového dňa reumatizmu, ktorý organizuje Liga proti reumatizmu a okrem koncertu budú na podujatí odovzdávané novinárske ceny KROK 2014, pripravená je tiež infokampaň. Podujatie bude moderovať Dado Nagy.

Bratislavský koncert šnúry bude súčasťou Rozvojového dňa MVRO. V Starej tržnici bude na návštevníkov akcie čakať od rána množstvo aktivít. Predpoludním to budú workshopy pre deti a školy, popoludní bude program pokračovať bubnovačkou s La3no Cubano, moderovaným varením globálnej kuchyne, dokumentárnymi filmami, rozhovormi, diskusiou s Michalom Havranom, koncertom kapely Jamadan a záver dňa bude patriť koncertu Katky Koščovej.

Michal Matejčík rokoch 2011 a 2012 odohral európske turné s Georgom Michaelom, predstavil sa aj ako špeciálny hosť na jednom z viedenských koncertov Depeche Mode, z ktorých repertoáru spravil harfové remixy a s týmto programom úspešne brázdi klubovú scénu. Od septembra bude pôsobiť ako sólo harfista v košickej opere.

Stano Palúch je publiku známy najmä ako virtuózny jazzový huslista z formácie Pacora Trio, či Triango. Okrem toho sa venuje komornej hudbe, world music, folku. Podieľal sa na náhravaní cca 40 albumov a v roku 2009 získal cenu nadácie Tatrabanky Mladý tvorca v kategórii Hudba.

Daniel Špiner patrí k súčasným najvyhľadávanejším slovenským klaviristom a autorom. Je súčasťou formácie Andrej Šeban band. Spolupracuje so známymi slovenskými hudobníkmi a kapelami: Martin Geišberg, Katka Knechtová, No Name, Komajota atď. Venuje sa aj experimentálnej tvorbe, jeho projekt COIMP spája v živých vystúpeniach improvizáciu v hudbe, tanci a výtvarnom umení.

plagat nahlad

Zdroj: Michal Pivovar