Kapela Zvíře jménem Podzim posílá svým posluchačům povzbuzující pozdrav a pohlazení, videoklip k písničce Podzimní pes..

Režisérka Jana Stárková v něm na chvilku zastavila čas. Najednou si můžeme v klidu pustit desku. Dát si k ní grog. A pak další. Najednou nemusíme nikam pospíchat.

Podzimní pes je jako sen, který se zdá psovi,“ komentuje Jana. „Ti totiž často sní o situacích, které zažili, nebo mohli zažít. O tom, jak běží po louce, o obličeji svého páníčka, o tom, jak je někdo hladí… Podzimní pes je takovým snem pro nás všechny. Snem o teple domova a jeho bezpečí.

Videoklip vznikl na začátku března, krátce před tím, než vstoupila v platnost omezení kvůli koronaviru.

Původně jsme zamýšleli propojit klip s veřejnou sbírkou pro některé psí útulky. Současná situace ale vyžaduje apelaci spíše celospolečenského kontextu a tak bychom ho rádi věnovali úplně všem,“ dodává Jana Stárková.

Album Září, které produkoval Aid Kid a Jonatan Pastirčák, získalo nominaci na cenu Apollo a  tři ceny Anděl.

Link na album: http://bit.ly/zvire19

námět a režie: Jana Stárková
kamera: Martin Kubalec – http://www.martinkubalec.cz
světla: Petr Pololáník
asistent režie, střih: Karel Šindelář
asistent kamery: Ondřej Mataj

hrají: Lada, David Krátký, Alyssa Dillard, Veronika Zacharová, Ondřej Turek
poděkování: Damaris Kopecká, Lenka Feiferlíková, Bohumil Stárek
sponzoři: Biofilms, Wolt

Bio

Jakub König píše knížky i scénáře, kreslí komiksy a ilustrace a mrňavé obrázky nechává zvětšovat na velikánské plakáty. Taky natáčí a stříhá videoklipy. Ale to, co naplňuje jeho život především, je hudba. A hudba se taky odráží ve všem, co dělá. V současné době hraje ve dvou kapelách. Jednou je jeho maskované alter ego KITTCHEN. Na internet postupně vystavil tři alba, Menu (2011), Radio (2013), Kontakt (2015). První natočil sám na vestavěný mikrofon počítače, s druhým a třetím mu pomohl spoluhráč Tomáš Neuwerth. A po společné šňůře se k nim v roce 2018 přidal i mladý elektronický producent Aid Kid. Druhá kapela ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM je spíš orchestr. Jakub do něj pozval 13 dalších přátel z blízkých kapel. A v roce 2017 u Indies Scope vyšlo eponymní album – Zvíře jménem Podzim. Nakladatelství Paseka vydalo stejnojmennou knihu, která rozvíjela příběh skrytý za podzimními písničkami. Nejsilnějším zážitkem ale byly koncerty, kde se to všechno propojilo a zapadlo do sebe. A tady někde to mělo původně skončit. Jenže Zvíře žije svým vlastním životem. Königovy ilustrace z knihy se staly základem několika výstav. Na vernisážích se vylíhlo „Malé zvíře“, kombinace čtení, hudby a projekcí. A trochu nečekaně se objevilo i pár písniček, které podle vůně zcela nezpochybnitelně patří do revíru podzimní smečky. Nyní se tedy Zvíře loučí albem Září. Aktuální sestavu tvoří Jakub König, Marie Kieslowski, Ondra Mikula (Aid Kid), Marie Puttnerová, Ondřej Mataj, Andrea Jarolímková, Ondřej Zátka, Veru Linhartová, Tomáš Neuwerth, Terezie Kovalová, Tomáš Obermajer, Tereza Štětinová, Tereza Kunderová, Linda Arbanová a Markéta Monsportová.

Web: http://www.zvirejmenempodzim.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/zvirejmenempodzim/
Label: Indies Scope, Přemysl Štěpánek, indies@indies.eu

Zdroj: TS