Kapela Poetika vydáva poslednú skladbu z projektu IDENTITY. Pieseň Cíl vznikla v spolupráci s slovenskou speváčkou Katarínou Knechtovou.

Skupina Poetika uzatvára trilógiu skladieb a videoklipov IDENTITY so špeciálnymi hosťami. Po skladbách Karavana so skupinou Mirai, Elegie s hosťujúcimi Wolfhookers prichádza s popovým songom CÍL. Pozvánku na spoluprácu tentokrát prijala stálica slovenskej hudobnej scény Katarína Knechtová, známa a populárna aj v Česku. Autorom textu je rapper skupiny Poetika Eduard Rovenský. O produkciu sa postarali Dan Hrdlička a liberecký multiinštrumentalista Kenny Rough. Videoklip natočený vo Vysokých Tatrách má na svedomí už tradičná dvojica tvorcov Ondřej Kudyn a Ondřej Brejška.

„Som veľmi rada , že som mala možnosť spolupracovať s Poetikou,“ komentuje Katarína Knechtová a chváli zaujímavý koncept a pieseň s posolstvom. „ Tiež som veľmi rada, že sme stihli natočiť videoklip a trocha viac sa spoznať “ hovorí Katarína. Vznik skladby popisuje aj jej autor Eduard Rovenský: „S Katarinou jsme se potkali na projektu ke knížce Gump a já hned věděl, že její empatie, energie a lidskost je přesně to, co schází k dokončení do té doby rozdělané písně. V textu jsem se snažil zachytit okamžiky lidské nejistoty. Chvíle kdy člověku pomůže nepodléhat vnitřní panice z okamžiku, ale myslet na to, že po každé noci znovu vyjde slunce. Kdy je potřeba si uvědomit, že tou nejcennější věcí je život sám, v celé své kráse. A právě proto – Ta cesta je CÍL.

Poetika feat. Katarína Knechtová – Cíl
Autoři: Daniel Hrdlicka, Eduard Rovensky, Katarina Knechtova,
Marek Nemec, Jakub Lenz
ISRC: CZW852100001
(P) 2020 Universal Music
https://poetika.lnk.to/cil
https://poetikamusic.cz
https://www.instagram.com/poetikamusic/
https://www.instagram.com/katarinaknechtovaofficial/

Zdroj: Universal Music