Kapela INÝMI SLOVAMI predstavuje svoj pilotný videoklip z debutového EP!

Nováčik na hudobnej scéne, kapela Inými slovami nedávno vydala svoje debutové EP s názvom „Vždy sa máš kam vrátiť“, z ktorého predstavuje prvý videoklip k skladbe „Nad vecou“.

„Byť nad vecou znamená, mať osud vo vlastných rukách aj napriek občasnej nevyhnutnej nepriazni. Každý z nás veľmi dobre chápe tomu, že život nie je tak celkom fér, ale svetonázor kapely sa výrazne odlišuje v riešeniach, ktoré vo svojej tvorbe vytrvalo hľadá. Neúnavne v sebe živí nádej, že aj keď sme možno nedostali tie najlepšie karty, tak zahráme svoju osudovú hru najlepšie ako vieme.“ (dodáva Lukáš Horňáček, spevák)

V piesni chcela kapela vyjadriť hudbou a textom pocit nádeje a voľnosti.

„Oproti živým vystúpeniam nám nahrávanie v štúdiu ponúklo možnosť skladbu rozvíjať tak, aby nebol vynechaný žiaden pre nás podstatný detail, preto aj niektoré gitarové linky vznikli až v samotnom štúdiu. Napríklad konečné gitarové sólo je moja spontánna improvizácia, kde v posledných nestrážených sekundách bolo stlačené nahrávanie a vznikol nádherný koniec pesničky, prekrývaný skvelým saxofónovým sólom v podaní Lenky Molcányiovej.“ (spomína Patrik Laki, gitarista)

V rámci hudobnej produkcie na celom EP skupina spolupracovala s Gila Recording Studios.

O scenár, réžiu a samotný strih videoklipu sa postaral basgitarista kapely Miro Luciak za pomoci kamery Patrika Daniela z Dan Production. Kapela si zvolila retro vizuál, ktorý svojim štýlom a ľahkosťou doslova nad vecou podčiarkol atmosféru skladby. Inými Slovami je mladá, štvorčlenná kapela z Bratislavy hrajúca indie pop rock. Ich prvé stretnutie sa konalo 23.5.2022 a presne o rok sa im podarilo vydať debutové EP.

„Ako kapela tak aj klip sa absolútne na nič nehrá a preto vás veľmi príjemným a nenásilným spôsobom dokáže uviesť do bežného sveta jej autorov. V rovnakom duchu je dramaturgicky vystavané celé EP, ktoré môžeme pokojne nazvať emočnou húsenkovou dráhou. Presne ako život – raz hore a raz dole. Na konci dňa nám ostáva nádej, ktorá je ústredným odkazom a nesie sa celým EP. Názov ,,Vždy sa máš kam vrátiť” snáď hovorí za všetko.“  (dodáva kapela Inými slovami)

Skupina sa už teraz teší pozitívnym ohlasom publika, či už na sociálnych sieťach, alebo koncertoch a momentálne intenzívne pracuje na svojom jesennom turné.

Viac informácii o kapele, miestach a termínoch turné nájdete na ich stránke: www.inymislovami.sk
EP „Vždy sa máš kam vrátiť“ je dostupné na všetkých digitálnych platformách.

Instagram: @inymislovami_kapela

TS pripravila: Andrea Turčina, ALL ABOUT MUSIC, s. r. o.