Kapela Chinaski predstavuje klip k novému singlu Báseň a plánuje koncerty na Slovensku.

Československí Chinaski prichádzajú s novým videoklipom ku skladbe Báseň, ktorá je už tretím úspešným českým rádiohitom zo stále aktuálneho albumu „11“. Silnú výpoveď speváka Michala Malátneho, ktorý sa v piesni vyznáva zo svojej celoživotnej lásky k poézii, zhudobnil kapelník a hlavný hitmaker Chinaski František Táborský. Režisér Jakub Mahdal vo videu necháva Malátneho hľadať múzu, ktorú stvárnila modelka Zuzana Kushniruková.

Michala sme obklopili množstvom popísaných a zhužvaných papierov. Keď už nemá kde písať, popíše všetko okolo, aj sebe samého. Zistí, že len ,tu a teraz‘ je onou otázkou aj odpoveďou,“ vysvetľuje režisér, ktorý počas natáčania použil špeciálne robotické rameno, ktoré na milimetre presne dokáže opakovať pohyb kamery.

V postprodukci to umožnilo nakopírovať speváka na viaceré miesta v jedinom zábere. Naprogramovať pohyb kamery podľa neho zabralo spústu času. „Dych berúcu atmosféru klipu umocňujú úžasné japonské stromy jerlíny, ktoré pestujú vo valtickej zámockej záhrade,“ doplňuje Jakub Mahdal.

Kapela Chinaski plánuje koncerty aj na Slovensku. „Kvôli pandémii sa plánované spoločné česko-slovenské turné kapiel Chinaski a I.M.T. Smile nemohlo uskutočniť,“ hovorí Tomi Okres, basgitarista Chinaski. Muzikanti ale plánujú odohrať spoločné koncerty počas roka 2021. „Všetko je momentálne v štádiu riešenia. Veríme, že situácia sa v našich krajinách pomaly upokojí a čo najskôr budeme môcť fanúšikov presnejšie informovať. Takisto chceme na jeseň 2021 absolvovať samostané slovenské klubové koncerty, ktoré sme tiež museli preložiť,“ dodáva košičan Tomi Okres.

Zdroj: TS