Kaiserdisco na Apokalypse v Bobycentre.

Pravděpodobně už jste slyšeli o hamburské dvojici DJů a producentů, která svými nakažlivě tanečními deskami a sety ohromila řadu světových DJs a roztančila vyprodané kluby i tisícové davy na festivalech po celém světě. Právě tento rok je pro Kaiserdisco zlomový a to hned z několika důvodů.

V rámci jejich labelu s názvem KD Music navazují na projekt „Retouch series“ a vydávají druhé studiové album. Již předem však deklarují, že svůj originální sound míní posunout ještě dál a definitivně se tak zapsat do podvědomí všech fanoušků elektronické taneční hudby.

Berger & Buck = Kaiserdisco

Pojďme si však nejdříve připomenout nedávnou historii tohoto dua. Po více než desetiletém přátelství a poměrně úspěšných sólových projektech dali Frederic Berger a Patrick Buck v roce 2008 vzniknout projektu Kaiserdisco. Vzájemná kooperace se vyplatila a název Kaiserdisco se začal objevovat v playlistech mnoha světových DJů. Podařilo se jim spojit elementy techna, deep house a minimalu, díky čemuž byli vítaným přírůstkem na poli elektronické hudby, která přestávala být pro mnoho lidí zábavná, vzhledem k celosvětovému trendu zpomalování BPM. Okamžitě si jich všimly labely jako Drumcode, 100% Pure, Kling Klong, Terminal M, My best friend a další, což jim zajistilo stovky hodin strávených v letadle a desítky hodin na pódiích celého světa.

Druhá meta – vlastní label

Kaiserdisco však nejsou žádní sobci, a proto založili vlastní label KD Music, na kterém dávají šanci i mladým talentům, jejichž produkce plně koresponduje s hudebním vyznáním Frederica a Patricka. Nutno konstatovat, že tato aktivita se vyplácí a možná právě díky nim se zrodily skvělé desky z produkce Dannyho Serrana a Daryla Vlyse, Hollena, F.Sonika, Olivera Kleina & Kolomba, Kernela Keye, Anila Chawla, Fabiana Argomeda, Arjuna Vagalea a samozřejmě taktéž od samotných Kaiserdisco.

Retouch series

Právě letos plánují Kaiserdisco další vydání kolekce „Retouch series“, která bude obsahovat remixy a re-edity skladeb, jež jsme mohli nebo ještě stále můžeme pravidelně slýchávat v setech této dvojice. Zajímavostí je, že Kaiserdisco si pečlivě vybírají labely na kterých kolekce vyjdou, a proto je můžete očekávat pouze na vydavatelstvích, která mají pro Kaiserdisco nějaký zvláštní, většinou osobní, význam. První sbírka vyšla pod hlavičkou Systematic Recordings a obsahuje remixy klasik od Stewa Lawlera, Booka Shade, Marca Romboye a Dualton.

Co lze očekávat na Apokalypse?

Posledních šest měsíců strávili Kaiserdisco prací v temném studiu, ze kterého vzešlo mnoho čerstvého materiálů a hudebních nápadů. Všechna načerpaná inspirace bude ke slyšení v rámci druhého alba a je jisté, že jejich apokalyptický set bude čerpat právě z novinek, na kterých pracovali několik uplynulých měsíců.

Všichni fanoušci originální a zábavné taneční hudby se mají v listopadu na Radost FX pódiu v Bobycentru na co těšit!

Zdroj: Apokalypsa