Apokalypsa: Horacio Cruz – Mojím snom bolo ukázať ľuďom niečo nové.

Pochází ze španělské Granady, reprezentuje jižanské groovy techno a mistrovsky ovládá hru ze tří gramofonů. To všechno již pravděpodobně o Horacio Cruzovi víte, pokud vás však zajímají i další detaily jeho kariéry i současného úsilí, čtěte směle dále.

Co je tvým snem?
Mým snem byla vždy hudba. Už od chvíle kdy jsem začal hrát jsem to chtěl dotáhnout na profesionálního DJe. Respektive mým snem je dostat se ještě dál! Když jsem například začal pořádat akce, mým snem bylo ukázat lidem něco nového a obohatit tak kulturní scénu rodného města.

Řekni nám něco bližšího o svých současných pořadatelských aktivitách.
Momentálně dělám na dalším ročníku party Circus Nation, který se bude konat již popáté. Rok od roku se této událostí daří lépe a jsem hrdý na to, že se stala jednou z nejvýznamnějších techno akcí na jihu Španělska.

Slyšel jsem něco o tvé spolupráci s C-System…
Ano, právě děláme na projektu Morfogen, ve kterém se představíme živě v kombinaci techna, trancu a elektra. Stále si osvojujeme nové nástroje a příští rok máme v plánu představit spoustu překvapení, díky kterým naše vystoupení posuneme ještě o něco dál.

O které nástroje jde?
To zatím nechci prozrazovat, ale mezi mé dlouhodobě nejoblíbenější kusy hardwaru samozřejmě patří Roland TR-909 a TB-303..

Není tajemstvím, že vlastníš ohromnou sbírku vinylů. Obsahuje jen EDM skladby, nebo preferuješ zvuk vinylu i v jiných žánrech?
Jasně, mám v ní spoustu desek například od Iron Maiden nebo Led Zeppelin. Vinyly jsem nakupoval ještě dřív, než jsem se stal DJem, takže vedle techno a trance desek, se v ní najdou i unikátní rockové kousky. V podstatě je to moje vášeň… jakmile narazím na nějakou skladbu, která se mi líbí a je na vinylu, okamžitě jdu po ní bez ohledu na to, o který styl se jedná.

horaciocruz

Zdroj: Apokalypsa