Jitka Zelenková vydáva nový singel Věř mi. Pesničku otextoval legendárny hitmaker Jaroslav Wykrent.

Stálica českej populárnej hudby Jitka Zelenková po vlaňajšom okrúhlom jubileu, ktoré oslávila spoločne so Supraphonom vydaním veľkej retrospektívy hitov, prichádza v týchto dňoch s novým singlom. Pesničku Věř mi pre ňu napísal skladateľ Ivan Němeček a otextoval Jaroslav Wykrent.

Ide o úplne prvú spoluprácu Jitky Zelenkovej s legendárnym moravským pesničkárom – autorom najväčších hitov Marie Rottrovej, ako sú napríklad Řeka lásky, Střapatá nohatá či Lásko. Jardu poznám dlhé roky, jeho tvorbu som, samozrejme sledovala, ale nikdy sme sa pracovne nestretli. On intenzívne spolupracoval s Maruškou Rottrovou, ktorej napísal množstvo veľkých hitov, a ja som mala svojich blízkych textárov, predovšetkým Eda Pergnera a neskôr Eda Krečmara a Pavla Vrbu. Keď mi Jarda zavolal, že má pre mňa pesničku, ku ktorej zložil hudbu jeho blízky spolupracovník Ivan Němeček, bola som príjemne prekvapená. Ten text je krásny! Veľmi si vážim, že ma oslovil, a dúfam, že to nie je naše posledné spoločné dielo,“ hovorí Jitka Zelenková.

„Väčšinou píšem mužské texty, ale tentokrát sa mi podaril ženský text, a hneď som si spomenul na Jitku. Okrem Marie Rottrovej a Jitky Zelenkovej vlastne žiadnu ďalšiu speváčku nepoznám,“ smeje sa Wykrent.

Speváčka novinku nahrala v máji spoločne s kontrabasistom Františkom Rabom, klaviristom Lvom Rybalkinom, gitaristom Ivanom Koreným, perkusistom Camilom Callerom a vokalistom Adamom Koubkom v štúdiu UHL records. V texte pesničky Věř mi poslucháčov zaujme zmienka o ružových mobiloch. Jitka Zelenková to s úsmevom komentuje: „Jaroslav Wykrent použil veľmi neobvyklý básnický obrat. Spieva sa tam: ,Navzdory zvonění růžových mobilů, staneš se největším ze všech mých omylů.‘  A zdá sa, že túto pesničku budeme s kapelou naozaj volať ,růžové mobily‘. Toto spojenie sa chytilo a zaujalo i ľudí, ktorým  som už pesničku púšťala.“

Digitálny singel Věř mi je k dispozícii na Supraphonline, Spotify, iTunes/Apple Music a v ďalších digitálnych servisoch.

MULTILINK: https://lnk.to/JitkaZelenkovaVerMi

Zdroj: TS