Jednou ranou na Sziget! – Súťaž českých a slovenských kapiel o účinkovanie na festivale Sziget 2015.

Hrať na najlepšom európskom festivale v ten istý deň ako Robbie Williams alebo Florence and the Machine. V deň, kedy sa v areáli pohybuje 85 000 návštevníkov. To sa podarí minimálne jednej kapele z Českej republiky alebo Slovenska.

Držiteľ ocenenia EFA „Best Major European Festival“ za rok 2014, festival Sziget, vyhlasuje hudobnú súťaž „Jednou ranou na Sziget“. Víťaz tejto súťaže vystúpi na festivale Sziget 2015.

Sziget a partneri Radio1, Rádio_FM, Roxy, Fléda a KC Dunaj pripravili trojkolovú súťaž pre kapely a hudobníkov z Českej republiky a Slovenska. Súťaž „Jednou ranou na Sziget“ zahŕňa nielen výber odbornou porotou, ale aj hlasovanie fanúšikov a koncerty finalistov.

Do súťaže sa môžu prihlásiť hudobníci bez akéhokoľvek obmedzenia s jedinou podmienkou. Súťaže sa môžu zúčastniť interpreti/tky s trvalým pobytom v ČR a SR, alebo kapely s viacerými členmi spĺňajúcimi túto podmienku na 75 percent. „Nie je pre nás dôležité, či ide o začínajúce talenty alebo známe kapely s množstvom vydaných albumov. Podstatné je vybrať do finálových kôl kapely, ktoré obstoja na festivale, kde hrajú tie najväčšie medzinárodné hudobné mená poprocku, a ktoré sa neboja zaradiť medzi vychádzajúce hviezdy a kapely, ktoré udávajú trend.“  hovorí Přemysl Štěpánek, zástupca festivalu Sziget pre ČR a SR.

Hudobníci, ktorí sa rozhodnú zúčastniť sa súťaže, posielajú v prvom kole iba odkaz s jednou skladbou. Víťaza prvých kôl vyberie odborná porota. V druhom kole rozhodujú poslucháči rádií a v treťom finálovom kole vyberú celkového víťaza, ktorý vystúpi na festivale Sziget, návštevníci koncertov. Finálové kolo totiž obsahuje tri koncertné večery v troch mestách. – 4.5. v Bratislave – KC DUNAJ, 5.5. v Prahe ROXY a 6.5. v Brne – FLÉDA.

Súťaž vyhlasuje zástupca festivalu Sziget pre Českú republiku a Slovensko.

Priebeh súťaže:

1. kolo – Interpreti / kapely sa môžu do súťaže prihlásiť najneskôr do 8. 3. 2015. Na email soutez@szigetfestival.cz musia zaslať odkaz na 1 vlastnú skladbu uloženú na serveri YouTube či SoundCloud. Porota do 15. 3. 2015 vyberie 6 kapiel z každej krajiny, ktoré postúpia do 2. kola súťaže.

2. kolo – V druhej polovici marca (tj.  16. – 31. 3. 2015) bude súťaž pokračovať v partnerských rádiách. O víťazovi z danej krajiny (jeden víťaz z ČR a jeden zo SR) rozhodnú poslucháči rádií. Víťaza pre ČR vyberú poslucháči Radia 1, víťaza zo Slovenska potom poslucháči Rádia FM, a to najneskôr do 1. 4. 2015. Na základe výberu poroty bude vybraná jedna kapela, ktorá postúpi priamo do finále.

3. kolo  FINÁLE – V týždni od 4. do 10. mája čakajú 3 vybrané kapely koncerty v 3 mestách – 4.5. v Bratislave – KC DUNAJ, 5.5. v Prahe ROXY a 6.5. v Brne – FLÉDA. Víťaza vyberú návštevníci koncertu. Každý návštevník koncertu s platnou zakúpenou vstupenkou môže na danom koncerte hlasovať za svojho favorita. Hlasy jednotlivých kapiel sa sčítajú, víťazí kapela s najväčším celkovým počtom hlasov zo všetkých odohraných koncertov. Vyhlásenie víťaza súťaže prebehne v Brne v klube Fléda.

Časový harmonogram:
– zasielanie prihlášok do 8. 3. 2015 – uzávierka
– 9. 3. – 15. 3. 2015 – porota vyberie 6 kapiel z každej krajiny, ktoré postupujú do 2. kola
– 16. 3. – 31. 3. 2015 – súťaž v 2.kole pokračuje v partnerských rádiách, hlasujú poslucháči
– 1. 4. 2015 – ohlasovanie víťazov 2. kola – 1 víťaz z ČR, 1 zo Slovenska + 1 kapela podľa výberu poroty
– koncerty v máji 2015 – 4.5. koncert v Bratislave v KC Dunaj, 5.5. v Prahe v klube ROXY  a finále 6.5. v Brne v klube Fléda, kde bude oznámený víťaz celej súťaže

Viac informácií o súťaži: https://www.sk.szigetfestival.com/news/jednou_ranou_na_sziget.614.html

sziget2015_fbcover_artwork

Zdroj: Sziget