„Jedeme, jedeme,“ hlása Olympic. Vydáva reedíciu legendárneho albumu a pozýva na koncert, na ktorom predstaví nový videoklip.

Skupina Olympic v posledných rokoch naozaj nelení. Aktuálny skvelo prijatý album Kaťata rozvíril hudobné vody a priniesol kontroverzný videoklip Nemám páru. Teraz sa Olympic rozhodol odpremiérovať ďalší videoklip z úspešnej novinky k piesni Pádím. Kapela ho predstaví fanúšikom na veľkom plátne v rámci koncertu a krstu albumu Kaťata 30. septembra v pražskom Paláci Akropolis.

Pop Music 70.léta

Kapela nezabúda ani na svojich fanúšikov z rokov 70tych. Pre nich si pripravila reedíciu tretieho albumu Jedeme, Jedeme. Kultový album zažil veľké personálne zmeny. Kapelu totiž opustil spoluzakladateľ, basgitarista a textár Pavel Chrastina. Na jeho miesto za nástrojom nastúpil Jan Hauser, slová k melódiám Petra Jandu dodal predovšetkým Zdeněk Rytíř. Aranžmány sa stali farebnejšími, štýlové olympické ukotvenie však zostalo zachované. Prekvapivým hosťom bol Jiří Stivín, pridávajúci k rocku flautové a saxofónové pasáže. Z dnešného pohľadu sa najväčším hitom stala skladba Bon soir, mademoiselle Paris, ale poslucháč si iste spomenie i na piesne Když jsem bejval tramp, Bláznivej Kiki, Elixír či Strážce majáku. Premenou prešla nielen hudba, ale tiež obal. Po Pacákovej recesistickej „Želve“ a pop-artovom „Rosomákovi“ sa Olympic zaodel do historických cyklistických, motoristických či leteckých kostýmov, aby sa na titule i vo vnútri albumu ocitla štýlová koláž z fotografií Alana Pajera. Album vychádza digitálne, na LP i na CD s ôsmimi bonusmi.

Rekonštrukcia rozkladacieho balenia bola tentokrát mimoriadne zložitá, nakoľko pôvodné fotky  zabavila ŠtB. Prekvapením bude vinylový zvuk, tento rok nanovo vyrobený z pôvodných pásov. Výborným doplnkom je 8 bonusov na CD, ponúkajúcich alternatívne i koncertné verzie. Do ultimátnej podoby olympických albumových reedícií posúva i toto vydanie rozsiahla edičná poznámka O. Zámostného,“ dopĺňa producent Supraphonu Karel Deniš.

Czech music group Olympic and Petr Janda, 1969 file photo Jan Pacak

Fanúšikov čaká na pražskom koncerte bohatý program vrátane malého prekvapenia. Krstnou mamou bude Lea Šteflíčková, Česká Miss 2018, ktorá je tiež modelkou na obale. Na veľkom plátne predstaví kapela svoj nový videoklip a zaznejú i najväčšie hity.

Na našej dlhej plavbe v rockovom mori sme pomerne výrazne otočili kormidlom a po roku čakania na vhodnú dobu sa nám konečne podarí pokrstiť dnes už takmer dospelé dieťa v podobe albumu Kaťata,“ láka na koncert Petr Janda.

Vstupenky na koncert v Paláci Akropolis sú v predaji v sieťach GoOut a Ticketstream.

https://www.bestia.cz/olympic/
https://www.facebook.com/skupina.olympic
https://goout.net/cs/olympic-krest-alba/szmhlxr/

Zdroj: TS